Návrat do Samdal-ri

• Južná Kórea Welkeomtu Samdalri (viac)
Južná Kórea, (2023–2024), 18 h 36 min (Minutáž: 61–76 min)

Úspěšná fotografka upadne v nemilost, a vrátí se proto do rodného města. Tam narazí na blízkého kamaráda z dětství a po letech to spolu možná zase dají dohromady. (Netflix)

jarah

Takto si predstavujem parádnu jazdu rom-com. Príbeh neprináša nič prevratné, ale postavy sú interpretované s ľahkosťou a uveriteľne. Lepšie obsadenie som si nemohla želať. Shin Hye Sun je u mňa jedna z najlepších juhokórejskych herečiek a znova predviedla celú škálu emócií, ktorým som uverila do poslednej bodky. Ji Chang Wook zreje herecky ako kvalitné víno. Koncept priateľstva, sesterstva a lásky na celý život je úchvatný, až závideniahodný. Príbehy hlavných a vedľajších postáv sú prepletené majstrovsky, a ak sa tam vyskytne nejaké klišé, ako divák som si ho vychutnala ako prílohu. Seriál radím medzi obľúbené do priečinka podobného žánru, ako Our blues, Hometown Cha-Cha-Cha, The Good Bad Mother, Summer Strike a tak ďalej. ()

ElleMcDee

Tenhle seriál byl neuvěřitelné pohlazení po duši. Smála jsem se, plakala, zuřila a culila se společně se všemi postavami a přála jsem si, aby příběh nikdy neskončil. Návrat do Samdal-ri obsahuje spoustu klišé, ale je důkazem, že klišé samo o sobě nemusí být negativním aspektem, jestliže je zpracováno dobře. A tady to herci utáhli tak, že mi občasné ujeté scény nebo příběhové linie ani trochu nevadily. Shin Hae-sun dostala v romcom konečně hereckého partnera, který se jí svými schopnostmi dokáže vyrovnat a bylo to znát. S Ji Chang-wookem měli prostě neskutečnou chemii a když se člověk podívá na BTS, očividně si opravdu sedli i lidsky. Nestojí to však jen na nich. Herci vedlejších rolí za nimi nijak nezaostávali, jak to někdy bývá. Naopak, strašně moc jsem fandila i sestrám Samdal a oblíbila jsem si obyvatele celého města. Pro mě byl tento seriál opravdu krásné, milé překvapení a nemůžu dát jinak, než 5*. Líbil se mi mnohem víc, než třeba My Demon, který má momentálně obrovskou propagaci. ()

vavsek

Seriál měl pro mě pomalejší start a chvíli jsem si říkal, jestli mě to vůbec bude bavit. Svět v seriálu a celkvoě postavy jsou ale tak rozmanité, že mě to naprosto uchvátilo a cítil jsem se, jako bych v Samdal-ri žil s místními obyvateli. Nejedná se o k-drama, které apeluje jen na romatniku, naopak se v něm snaží ukázat objevení sebe sama a obnovení a zpevnění starých pout nejen v přátelství, ale i v rodinném kruhu. Opravdu pozitivní podívaná, kterou si budete chtít dát minimálně ještě jednou. Ještě vyzdvihnu remastrovaný soundtrack od legendy Cho Yong Pila, který je velice pozitivní. ()

Lenka.Vilka

Hodnotit Návrat do Samdal-ri se na první pohled může zdát náročné. Celý příběh je zároveň strašně moc fajn, strašně moc vtipný, strašně moc milý, plný sympatických postav, ale zároveň plný patosu, ujetých situacích (dost z nich už překračuje právě tu hranici, kde by se to někomu už nemuselo zdát roztomilé). Jenže to by potom bylo jako snížit hodnocení u muzikálu, protože se tam zpívá. Kdo nemá rád, když se zpívá, tak ať nekouká na muzikály. A tady je to stejný. Takže pokud chcete na chvíli vypnout, ideální materiál. A jelikož ta hlavní pointa příběhu mi sedla, tak to neberu jako ztrátu času. Právě naopak  :) ()