A Creature Was Stirring

• Veľká Británia Good Luck, Nightingale

Zdravotní sestra, která se stará o svou dceru se záhadným postižením, se snaží skrýt svá tajemství, když se v jejím domě během smrtící vánice ukrývají nezvaní cizinci. (JasonCZ)

Bossi123

Moc se mi líbilo, že byla v tomto hororu akcentovaná psychologická složka. Nástup byl hodně ostrý a svižný, již od samého začátku bylo jasné, že není v nepořádku jen dívka, ale i dům a místo jako takové. Velmi se mi líbilo intro, které bylo dle mého názoru udělané naprosto famózně a dodávalo tak scéně dobrou atmosféru. Matka, která se na začátku jevila jako typická americká Karen nakonec nedopadla tak hrozně a i dcera byla dobře napsána. Místa, kde se film odehrává, jsou volena dobře, myslím, že byť se jedná o jedno z největších (možná vůbec největší) hororových klišé, starý velký, tak trochu klaustrofobický, dům nezklamal. Co dalšího velmi oceňuji, jsou efekty tvořené nikoli CGI, ale klasicky postaru, takže monstrum vypadá mnohem více uvěřitelně. I proměny dívky v dikobraza jsou vyobrazeny celkem dobře, snímek tak působí jako by byl vytvořen ve zlatých 80. nebo 90. letech, kdy bylo maskérské řemeslo na vrcholu (na jednom z vrcholů). Jediné, co mi trochu vadilo (mimochodem jsem to psal i u filmu Mlha), byla ta křesťanská fanatička, která se snaží přesvědčit matku o pravosti tohoto náboženství. A to z velmi prostého důvodu, a sice že jediným důvodem (jsem o tom přesvědčen), proč jsou tito lidé zobrazováni je ten, aby se tím pošpinilo křesťanství. Nevím, proč by to tam jinak dávali, za mě úplná zbytečnost. Proto dávám čtyři hvězdy a doporučuji ke shlédnutí ()

oveckaoa

Ženská je tlustá bývalá zdravotní sestra a stará se o dceru co se mění v dikobraza tak, že jí něco píchá a sleduje ji, aby se v něho neměnila  . Žijí v baráku někde na samotě a během sněhové bouře se k nim dostanou 2 lidi (bratr a sestra). Té sestře pak začne hrabat a začne si myslet, že tu dceru tam drží násilím a snaží se jí zachránit matka to nechce a ten bratr to střídavě chce a střídavě nechce asi podle nálady.  Pokud Vás to zaujalo zklamu Vás zhruba tak hodina filmu jsou jen kecy a nic se neděje v té dikobrazí podobě je tam tak 10 minut do toho se tam objevuje její dikobrazí otec což se ani nevysvětlí. P.s. ten konec je za blbost tak, že ti 2 ani neexistovali?  20 procent za to jak se ten dikobraz tam kotoulel ()

Marceloo

Na A Creature Was Stirring som bol kvôli partii šikovných hercov a skvelému námetu zvedavý dlhšie, ale s výsledkom spokojný rozhodne nie som. Síce je to pekne nasvietené a moji oblúbenci hrajú s prehladom, ale režisérovi sa to vôbec nedarí dať do podoby, ktorá by bola účinná. Velmi tomu nepomáha príšera, ktorá vyzerá ako dikobraz skôr než zdesenie vyvolá úsmev na tvári. Síce oceňujem praktické efekty a snahu o čo najmenej digitálnej pomoci, ale výsledná podoba mi skrátka vôbec nesadla a pevne verím, že tento režisér dokáže natočiť lepšie veci. ()

pornogrind

Klasicky jsem si přivstal a jak je mým zvykem(poslední roky) Štedrý den odstartuju (pokud možno) nejlépe nějakým hororem s vánoční tématikou. Letos to vyšlo na A Creature Was Stirring. Už teď je mi jasný, že tenhle kousek bude rozcupován (především mainstreamovým divákem) a upadne v zapomnění protože tuhle psychojízdu ocení asi jen málokdo. Pokud nic tak hororovej fanoušek aspoň musí ocenit starý dobrý poctivý efekty a triky. Tady se na CGI nehraje. Což už se dnes moc nevidí a nenosí. Čehož si já velice cením a za co i  rád ty 3hvězdy hodím. ()

Arsenal83

Strach bol umiestnený na nesprávne miesto. Ja by som pri tejto ťažkotonážnej mamičke mal strach z toho, že ona ma zožerie a nie nejaký démon dikobraz, alebo ako naši spoluobčania hovoria: dik, obraz! Takže aj pri tej celkom dobrej hudbe a zvukoch, čo časom robia atmosféru sa človek prichytí, či sa vo filme ešte objaví chladnička, alebo ju pani starostlivá už celú prehltla aj s magnetkami. Záver možno neuspokojí každého, no na takú lacnotu to nebolo úplne na zahodenie. ()

• Natáčalo sa v Louisville, Kentucky, USA. (Arsenal83)