Love Has Won: Příběh kultu

• USA Love Has Won
USA, 2023, 2 h 15 min (Minutáž: 45 min)

Réžia:

Hannah Olson

Devadesát Dva

Dívat se na tohle střízlivějšíma očima (Shane), člověk samozřejmě hned pochytí, která bije... ale mě to celkem bavilo pro ten pohled do toho, jak takový kult může fungovat, jak to začíná a kam až to může zajít. Amy byla životem asi nejspíš velmi zklamaná, ale pořád chtějící nastavovat úsměvnou tvář, koneckonců byla kurevsky atraktivní (nejsou to vždycky ti lidi, co se pořád smějí a všechny ujišťují o všem good, chtějící být happy, kteří jsou vnitřně nejvíc zlomení a dostávají se do těchle extrémů?). Na jednu stranu tu máte některé pravdy okolo systému... a je pak snadné k sobě touhle energií přitahovat další a život se stane rájem, kde se objímáte, hulíte trávu, láska je všude okolo a vlastně neděláte nic špatně - ale pro tohle všechno stejně bude stejná míra temnoty, která přijde potom. Amy utekla od svých problémů, od svých nekonečných vztahů s muži, kteří byli abusive, ti ji přitahovali... s tím, že je Mother God, Ježíš 2.0... a ti okolo ní tomu věřili, ale svět okolo toho obvykle spustí svoji vlastní reakci na takovéhle hnutí. Myslím si ale, že ti nejúspěšnější jsou ti, o kterých ani v médiích neslyšíme, pokud znáte tváře, jste loutka, jste terč, symbol. ()