Můj démon

• Japonsko Boku no Daemon (viac)
Japonsko / Thajsko, 2023, 5 h 28 min (Minutáž: 23–31 min)

Tvorcovia:

Hirotaka Adači

Scenár:

Hirotaka Adači

Mijuri Šimabukuro, Kokoro Kikuči, Fumiko Orikasa, Kengo Kawaniši, Džódži Nakata, Jukiko Jao, Kósuke Ečigoja, Kanako Sakuragi, Júna Kamakura, Juna Miura (viac)

Hodný klučina chce zachránit svoji mámu, a tak s malinkatou kamarádkou démonkou vyrazí na cestu postapokalyptickým Japonskem. Temné síly ale kolem nich už stahují smyčku. (Netflix)

Jeoffrey

Začnu tím, z čeho jsem příliš nadšený nebyl a co je zřejmé třeba už z traileru – animačně je Můj Démon hodně unikátní a není to zrovna styl, který bych já považoval za líbivý. Nemám rád 3DCGI modely postav, asijským tvůrcům se jen málokdy povedou, což je vidět hlavně v momentech, kdy se dají do rychlejšího pohybu, nebo nedej bože spolu nějak rádoby epicky bojují. A ani zde jsem si tento design lidí vůbec neužíval, občas to celé působilo děsně toporně, v některých soubojích divně uměle, a ne zrovna přehledně a nepomáhaly ani občasné rádoby dramatické „bullet time“ zpomalovačky. Někdy se sice nějaký ten záběr povedl, hodně tomu pomáhala práce s barvami, třeba v posledním díle, ale moc jich nebylo. Dá se na ten animační styl zvyknout? Asi ano, ale já s tím měl problém celou dobu, stejně jako třeba s nevýraznou hudbou, která u mě vyvolala nějaké emoce asi jen u jediné scény. A přitom je to sakra škoda, protože zdejší prostředí má co nabídnout, design démonů, kteří jsou často podivnými zmutovanými variacemi na naší stávající faunu, byl hodně pestrý, a i samotný příběh mě dokázal vtáhnout i přes pár svých nedostatků. Mezi ty počítám třeba fakt, že desátý a jedenáctý díl působí tak, jako kdyby mezi nimi celá jedna epizoda seriálu chyběla, samotné finále tak eskaluje až nepřirozeně rychle, jedna z postav se do příběhu najednou vrátí prostě jen proto, aby tu na ten konec byla… Mohl bych ještě chvíli pokračovat, ale už teď mám dojem, že balancuji na hraně spoilerů. Na druhou stanu se mi líbila zvolená témata, práce s nimi, vykreslení některých charakterů, celkové zasazení do zajímavého postapokalyptického světa a povedený vhled do jeho problémů. Zkrátka i chválit by se dalo docela dlouho. Výsledný dojem by z toho, co jsem napsal, asi měl být někde kolem průměru (má to zkrátka své silné i slabé stránky), ale vzhledem k faktu, že jsem seriál projel za jediný den na jeden zátah, což svědčí o tom, že mě opravdu dokázal pohltit (nebo možná o tom, že není vlastně zase až tak dlouhý, protože každý díl má cca 6 minut titulků...), tak se přikloním k 6/10. ()

pekas

Nebyly tu žádné recenze, ani hodnocení. Řekl jsem si, zkus to, uvidíš. První díly byly strašidelně drsné. Ve třetím se to začalo lámat k lepšímu a pozitivní dojmy sílily. Dal jsem celý seroš naráz, pak už nešlo přestat. Jelo to až ke krásnému završení a rozhodně silným pěti hvězdám. 95% ()

Lenka.Vilka

Naprosto luxusní seriál (který jsem si původně spletla s jiným seriálem, který má v angličtině skoro stejný název, potom jsem myslela, že ho budou dávat až v prosinci, ale nakonec když mám tuhle dramaťárnu za sebou, skoro mám chuť si hned pustit ten druhý seriál,  který tedy nakonec začal během dvou dnů s tímhle, aby se síly vyrovnaly trochou brutální romantiky), který prostě udělá radost. Ať už příběhem, hlavní zpracovanou myšlenkou, celou tou nadějí a smířením se, poučením. Vizuální stránka je prostě neskutečná. A to nepíšu jenom kvůli barvičkám, které mě fakt dostaly a celkovému zpracování různých druhů démonů. Ale kvůli tomu, jak to celé (společně se světem) působilo. Tohle se moc povedlo  :) ()

MarKetVL

Nemám ještě dokoukáno, ale zatím mám ze seriálu velmi pozitivní dojem. Fungování světa dává smysl, postavy jsou uvěřitelné, animace sice není nijak extra líbivá, ale není ani rušivá. Za mě zatím 8/10 za pomalejší start ;) ()