Šoféra kamióna Lincolna Hawka (Sylvester Stallone) požiada jeho bývalá manželka Christina (Susan Blakelyová), aby vyzdvihol ich syna Michaela (David Mendenhall) z vojenskej školy. Chce, aby sa obaja lepšie spoznali, pretože ona musí podstúpiť operáciu srdca. Desať rokov sa otec so synom nevideli, matka si želá, aby sa Lincoln vrátil, čo sa chlapcovi vôbec nepozdáva. Michael spočiatku Lincolnovi neverí ani to, že je jeho otcom. Považuje ho za neschopného flákača, privyrábajúceho si takým podozrivým spôsobom, akým je pretláčanie rukou. Len nerád sa s ním vyberie na cestu domov do Kalifornie a čas spoločne strávený v kabíne tiráku ich pomaly zbližuje. Keď Michael premôže v pretláčaní silnejšieho súpera, vzťah medzi otcom a synom je silnejší. Michaelov starý otec Jason Cutler (Robert Loggia) si však neželá, aby vnuk šiel v otcových stopách, a snaží sa ich za každú cenu od seba odlúčiť. Podarí sa mu chlapca od otca odlákať, ale nie na dlho. Michael totiž zistí, že dedo celé roky zadržiaval a skrýval otcove láskyplné listy. Ujde z domu a odcestuje do Las Vegas, kam jeho otec odišiel, aby sa zúčastnil majstrovstiev sveta v pretláčaní. (TV Dajto)

rob_troy

Tenhle film naprosto miluju. Sylvester Stalloone jako otec, který učí syna dělat páku a přitom o něj pak bojuje jak může. Mistrovství v páce - mmmm. Film, kde je Sylvester v dokonalé formě. ()

Hulkee

Tenhle film si pamatuju ještě jako malej kluk. Tenkrát mě u obrazovky udržel a na tom je postavené moje hodnocení. Na druhé shlédnutí nic moc. ()

64B

Nařachaný kamioňák Hawk se snaží dostat svého syna zpět do své péče. Ukáže mu, jak se vítězí, novej kamión a syn je jeho. Prosté a jednoduché a přece tak milé. Rád trávím víkendy takovými filmy. 5*. ()

Uberlord

Sice to není ani Rocky, ani Rambo... ale dívat se na to dá. I když, se železnou pravidelností se na něj dívat určitě nebudu. Film mě nelákal předtím a na prdel mě neposadil ani po shlédnutí. Upřímně, ten rozmalenej fakan by si jednu zasloužil hned z úvodu. Navíc, nějak jsem nepostřehl jakýkoliv impulz, který jej donutil dát si tu "stovku" sprintem napříč dálnicí... prostě z ničeho nic... (Asi vynechal prášek). Nicméně i přes velmi chladný začátek to nabere tak ve třetině filmu trošku jiný spád... a pak vás to tak nějak zajímá a chcete vidět, jak to dopadne. A to kupodivu i přes to, že Arm Wrestling není až taková prča na podívání. Je to tak mezi 3 a 2... Sice to má opravdu super hudební doprovod, ale vzhledem k tomu, že nemám zrovna dvakrát chuť si to někdy zopáknout... ()

horor2

Parádní Stallone, který chce dostat zpátky svého syna a zúčastní se Mistrovství světa v páce. Každý šel po zhlédnutí tohoto filmu na páku, ne? ()

DeDanu

Pohádka s dobrým koncem, kde jsou uplatněna všechna klišé. Jednoduché k pláči, předvídatelné, vynucující si soucit. prostě samá negativa. Ale!!! Krásný kamion, krásný silný cituplný hlavní hrdina , co dělá psí oči a jen tak se nedá, krásná americká krajina (znáte ten pocit, když můžete říct: hele, koukej, tady jsme byli a přesně víte jak to tam voní a jaké tam sálá vedro?). Dobro vítězí nad zlem a budoucnost je světlá a nadějná. Prostě pohádky miluju, no. ()

Blazkowicz

Kluk je sice na přes držku, ale film sám o sobě se docela dá. Je to ale slabý průměr, takže nejde od toho čekat něco víc nebo míň. Jednohubka, na kterou se rychle zapomene. 3-* ()

helrohir

Ach, opäť jeden z tých nepodarenejších Slyových filmov v rámci 80.-tych rokov. Keby sa film venoval len nejakým tým "tiráckym" dobrodružstvám, ktoré postupne vyústia v ten záverečný turnaj v pretláčaní (čo však tiež nie je bohvieaký námet na film), bolo by to o niečo znesiteľnejšie, avšak ten detský element a celkový príbeh točiaci sa okolo jeho osoby to v mojich očiach nutne zhadzuje. Je tu aj priveľa melodramatických momentov, priveľa "eighties" muziky, a film nie je ani napínavý ani zábavný. A herecky je to jeden z najhorších Slyových výkonov. 35%. ()

knihovna

Stallona mám rád, ale tohle se nepovedlo. Páka mě nijak nezajímá. Jediné spojení slov ruka a páka které znám, je pubertální říkanka "ruka je páka na honění ptáka." I to je dost slabé. ()

kadef

Na Stalloneho pořád dost dobrý. Sice neumí hrát ale je to jeho jeden z nejlepších filmů. Když to ale srovnám s Rockym nebo Clifhangerem tak je to asi na dva. Páka - tohle tady ještě nebylo. ()

smrtubohem

Velmi slušný film, který nenudí, je neotřepaný a díky věrně hrajícímu Slyovi správně tvrďácký. Jako každé rozmazlené a přechytralé děcko v hlavní roli mě mamánkovský klučina místy iritoval, ale vcelku se dá snést a na hodnotu snímku to nemá prakticky vliv. btw. zajímalo by mě, proč tolik lidí považuje Stallonea za neherce a představitele JEN Ramba a Rockyho. ()

benyy

Náhodou, opäť tradičné podceňovanie Stalloneovho talentu. Efektne namiešaná dávka adrenalínu a sentimentu presne apeluje na divákove city, tak ako Rocky mi spravil dobrú náladu a určite stojí za opätovné zhliadnutie:) ()

Pimpy

Když mi bylo pár let, tak sem tuhle sračkoidní pecku na VHS sledoval snad obden a kdyby to byly závody v posílání lodiček po kaluži, tak by mi to asi bylo jedno :))) A i dneska mám pořád stejný pocity, prostě ten film žeru. ()