Začínajúca reportérka a ostrieľaný novinár bojujú nielen o miesto na titulných stránkach, ale aj o vlastný život. Naháňačka za senzačným odhalením je stále nebezpečnejšia... Peter Brackett, novinárske eso z denníka Chicago Herald, sa po dlhých rokoch znova ocitne v uliciach, aby osobne spracoval novú reportáž. Oveľa radšej by však sedel v kancelárii za svojím stolom, pretože investigatívna žurnalistika nie je jeho obľúbená parketa a v súčasnosti sa chystá úspešne vstúpiť veľkej literatúry. Sabrina Petersonová, začínajúca ambiciózna reportérka z konkurenčného denníka Globe, ešte len čaká na svoju prvú veľkú príležitosť, s ktorou sa chce prebojovať na titulnú stránku. Obaja reportéri sa prvýkrát stretnú pri vyšetrovaní veľkého železničného nešťastia. Renomovaný Peter podcení situáciu aj schopnosti snaživej začiatočníčky, ktorá zachytila sľubnú stopu, signalizujúcu veľkú tému pre palcové titulky. Petrova ctižiadosť sa prítomnosťou Sabriny opäť prebudí a spolu pátrajú po príčinách havárie, skúmajú, čí život mal byť ohrozený a aké záujmy sú v jej pozadí. Súperiaci novinársky tím Brackett - Petersonová čoskoro zistí, že ich zvedavosť sa pre kohosi stala krajne nepohodlná. Ale ani vo chvíli, keď im ide o život, nedokážu celkom potlačiť svoje konkurenčné záujmy, ktoré robia z ich spolupráce veľmi dobrodružnú a nebezpečnú súťažnú hru. Najatí vrahovia sú stále dotieravejší a doženú ich až do svadobnej siene, ale exkluzívna reportáž stále nie je dokončená. Kľúč k poslednému dejstvu a celému prípadu držia skorumpovaní bossovia chemického koncernu, kam Sabrina v odvážnej sólo akcii preniká. Ale Peter ju samotnú v problémoch istotne dlho nenechá... (TV JOJ)

vesper001

Nezbožňuju trable, spíš se někdy obávám, že trable zbožňují mě. Trochu mi to připomínalo Grishamův Případ pelikán. Zápletka se celkem slibně roztočí, ale pak začne zpomalovat, točit se kolem své osy, chvílemi mutovat v romantickou komedii, kolébat se na hladině, až se nakonec kulička zastaví na nule. Navíc opičák Nick je k uzoufání nudný a Julia popustí svůj temperament jen tu a tam, většinu času je nezvykle seriózní. Bod za vtipnou scénu se skauty. To je vše. ()

Anderton

Producenti mali pocit, že ak Pretty woman udržala pozornosť diváka dve hodiny, tak to dokáže pri každej romantike s Juliou Roberts. Lenže na to by museli mať k dispozícii lepší scenár, ktorý by dokázal diváka na tie dosť prehnané dve hodiny zaujať. Medzi Robertskou a Noltem to správne iskrí, ale to je asi jediný výraznejší vklad priemerného filmu, ktorý si môžete odpustiť, aj keď Juliu zbožňujete. ()

Aleee89

No já osobně mám Julii docela ráda, ale ona skoro vždycky hraje v takových blbinách a tupých amerických romantických komediích... Ach jo. Tohle se mi taky moc nelíbilo, možná to trochu ozvláštnili, aby to nebylo tak okaté, a vznikla z toho trochu jiná americká romantická komedie... Je trapné, jak všichni víme, co se na konci stane, už by ti filmaři mohli někdy dostat nápad a zapojit fantazii. ()

MickeyStuma

Peter Brackett a Sabrina Peterson jsou dva konkurenční novináři z Chicaga. On je profesně již v podstatě veterán, ona ještě sice mladá, avšak neméně úspěšná. A oba přes počáteční rivalitu spojí kauza spiknutí velké chemické společnosti, která začne vlakovým neštěstím. Příběh solidně napsaný poukazující nejen na novinářskou profesionální práci. Vážnost děje je odlehčena úsměvnými situacemi, které tak nějak vyplynou a když se přidá ještě romantická atmosféra, dostaneme vcelku příjemný snímek s tahouny jako je Nick Nolte a Julia Roberts. Absolutně v ničem se netlačí na pilu, děj je jednoduchý a přirozeně plynoucí. Téměř dvouhodinová stopáž uběhne jako nic a coby veselá romantická komedie s thrillerovými prvky zanechá odpočinkový divácký zážitek. ()

Pohrobek

Jestli se někam Julia Roberts hodí, tak to jsou připitomělé romantické filmy, ke kterým nelze než zaujmout silně shovívavý vztah. Naproti tomu, tam kde ji máme brát vážně, kde se má jednat dokonce o jakýsi skutečný problém, působí vždycky zoufale rušivě, násilně a nesmyslně. Tento film je pak vlastně kombinací těchto dvou žánrů, přičemž samotná kriminální zápletka a deklarovaná akčnost jsou spíše z těch průměrných a slabých. Jediná věc, které jsem se tu zasmál (Narážím na označení - romantická komedie-, které se také někde objevilo.), je to, že husa Julia může někomu připadat svůdná a atraktivní. ()

• Julia Roberts během natáčení nesnášela Nicka Nolteho. Vadil jí jeho nechutný humor, který dováděl do krajnosti. Například se přestal koupat, aby ji naštval. Došlo to až tak daleko, že Julia oznámila, že scénu, kde se mají políbit, zahraje jen jednou. Coz rozlítilo režiséra Charlese Shyear, který natáčení každé scény a každého záběru nechával hodněkrát opakovat. Julia se dokonce opila lahví vína, aby vůbec byla schopna políbení od Nicka tolerovat. (SpaceOdyseus)
  • V jedné scéně mluví Peter Brackett (Nick Nolte) o tom, že se Sabrina Petersonová (Julia Roberts) kvůli jedné reportáži převlékla za prostitutku. Je to narážka na film Pretty Woman (1990), ve kterém Julia Roberts hrála prostitutku Vivian. (Nikitera)
  • Pro scénu s husami muselo být dovezeno 500 hus z Iowy a Wisconsinu. (HappySmile)