Moje nebe je horší než tvoje peklo

• angličtina My Paradise Is Darker Than Your Hell

Divadelní režisér Jan Kačena se v roce 2019 otrávil inhalováním výparů a nenávratně se mu poškodil mozek. Zatímco mu jeho partnerka natáčí film jako vyznání lásky, on leží ve stavu v bezvědomí. Ve snímku režisérka sleduje okamžiky každodenního života tří blízkých osob: českého rappera Tylera Durdena, malíře Tadeáše Pochmana a filmové režisérky Heleny Papírníkové. Naturalistickým způsobem přitom zachycuje drogovou závislost, sebedestruktivní sklony i rodinné problémy, které jsou předmětem intimních, často nepříjemných rozhovorů. Vytváří se tak deníková sonda do osudů umělecké bohémy pozdního kapitalismu. (MFDF Ji.hlava)

Bush13

Domnívám se, že to je těžce společensko-kulturně přenositelná záležitost, ale jinak autentická undergroundová galerie padlých klopýtajících a zmatených duší na jejich vílích stezkách napříč rumišti. Jenom u Tadeáše P. u mě panuje lehké podezření, že je spíše trochu pozér. Ale místy vtipnej. ()

iz67

Na každýho se nakonec díváte brýlemi vztahu, který s ním máte. Když tam pak žádný vztah není, tak zbývá jen to, co vidíte. ()

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy