Nějaký hlupák si usmyslel, že zrovna na Štědrý den musí přepravit v obřím dopravním Boeingu 747 do vězení v Los Angeles dva kriminálníky. Sváteční nálada vydrží posádce i civilistům jen do chvíle, než se nebezpečný vrah Ryan a bankovní lupič Stubbs začnou pasažérům starat o zábavu. Tanec smrti přežije z celé posádky jen jedna letuška, což je dost zneklidňující. Tuny znýtovaného plechu teď ve vzduchu drží jen automatický pilot. Jak si ale elektronické obvody bez pevné ruky kapitána poradí s blížící se bouřkou? Oba hlavní hrdinové se zjevně dobře baví, ale policie i vedení letového provozu z toho začínají hromadně šedivět. (oficiálny text distribútora)

Allien.9

!!!SPOILERY!!! No co tohle mělo být... Blonďatá letuška vystřelí mozek úchylnému psychopatovi a sama přistane s letadlem, na které mladý voják dojatý monologem na téma "já to dokážu, jen mi dejte ještě jednu šanci" odmítne střílet. Fajn, to bych ještě jakž-takž rozdýchala, ale rotování letadla kolem vlastní osy a následné vysvobození pasažérů, kteří nemají jako mávnutím kouzelného proutku ani jedinou oděrku? Tak to už chcete vážně moc aneb kéž by to letadlo při průletu onou "nejsilnější bouřkou typu 6" spadlo... ()

Anthony odpad!

Skutečně stupidní film. Letuška Teri se chová jako by měla IQ blížící se absolutní nule a gauner Ryan bohužel také (jinak by ji zlikvidoval hned na začátku, což bych té hysterce přál). Prostě Jedličkárna v oblacích. Tolik pitomosti a nelogičnosti se hned tak nevidí - a přitom řešení je tak prosté! - viz bezproblémový závěr. ()

igi B.

Bídná sprostoto! Televizní režisér na penzi by zkrátka neměl točit akční thrillery - a už vůbec ne takto vyvařené třeťáky provařených druháků... Z téhle turbulence se vám potom může řádně obrátit žaludek... Škoda času, škoda slov. Jedna hvězdička tedy jen proto, že větších hovadin je v rámci žánru požehnaně... :-/ ()

rakovnik

S ohledem dobu vzniku se nejedná až o takový průšvih, nicméně film trpí na slaboučký scénář. Skoro všichni se chovají hloupě a Brendan Gleeson má roli, kterou bych od něj opravdu nečekal. Na rozdíl od podobné krávoviny "Hadi v letadle", se tato bere až moc vážně. Nicméně na nudný pozdní večer jednou za dlouhý čas klidně. ()

Gilmour93

Co to bylo? Připoutejte se, prosím 3..? Chyběl už jen Pan Tau na křídle.. Po dvaceti minutách filmu se to dopravní letadlo s žalostným Liottou na palubě mohlo z letové hladiny 200 metrů propadnout vlivem turbulencí o 210 metrů níž a nic by se vlastně nestalo - jen by aerolinky TCA kupovaly novou vánoční výzdobu. Než tuto hrůznou inscenaci vidět někdy znovu, to se raději pokusím uplést Hectoru Elizondovi dva krásné copánky.. ()

• Film se natáčel v Clinton v New Jersey, v Los Angeles v Kalifornii a v New Yorku. (rafix)