Kuchyně

• Veľká Británia The Kitchen

Izi má konečně šanci vypadnout z Kitchen, jedné z posledních chudinských čtvrtí v Londýně. Když ale potká malého Benjiho, čeká ho těžká volba. (Netflix)

Marcos22

V pomalém tempu plynoucí futuristické vztahové slum drama, na režijní sesli debutujícího Daniela Kaluuyi, které je postavené na tématech rodičovství, dospívání a vyrovnání se s niternou ztrátou. Kuchyně je komornějším psychologickým filmem o lásce, přátelství a naději v lepší a šťastnější život, jejíž strůjcem jsme my sami. Největší slabinou snímku je chybějící emocionální propojení s divákem, což způsobí, že vám je osud hlavních protagonistů lhostejný a výrazně to tak ubírá na jeho výsledném vyznění. Tři hvězdy. 🙂 (19.01.2024) ()

misterz

Tak veľký potenciál, a to nielen po obsahovej stránke, ale mohol byť z toho celkom fajn pilot k nejakému seriálu. To prostredie malo niečo do seba - vôbec nie nereálny stav spoločnosti v blízkej budúcnosti. No ale ten príbeh, kolosálna nuda je sakra slabé slovo na tento paškvil. Hlboký podpriemer. 30/100 ()

Anderton

Kaluuya zrejme nemá v úmysle účinkovať v klasickom mainstreame a ani ho tvoriť. The Kitchen je čistá indie záležitosť, ktorá je úplne iná ako očakávate a zrejme ju väčšina ako produkt Netflixu odpíše. Sci-fi z budúcnosti sa vyjadruje vždy k súčasnosti bez prílišnej snahy predpovedať veci budúce, avšak povedal by som, že dvojici tvorcov sa celkom podarilo vystihnúť to, kam ako spoločnosť smerujeme. Sociálne istoty sa scvrkávajú na to, že síce poctivý zamestnanec dostane byt, jeho osamelý život to ale nevyrieši a veľké sociálne problémy sa iba prehlbujú. Vývoj techniky zase smeruje k väčšej kontrole nad spoločnosťou (policajné drony) namiesto toho, aby jej v pravom slova zmysle slúžil. No a v závere si Kaluuya a Tavares dovolili niečo, čo sa už neodpúšťa vôbec. Zábavné a svižné to teda nie je, hodné zamyslenia určite a ide o typ filmu, ktorému treba ísť naproti. ()

trickmaster odpad!

Hrozně nudná sračka. Dal jsem tomu 3 šance a 20 minut před koncem mě to tak přestalo zajímat, že jsem to vypnul s tím, že už mi je vlastně úplně jedno, jak to skončí. Banda Černochů co žije v gethu v 1+0 a nechce odejít. Přijde mi to jak dokument někde z periferie Paříže...no prostě nudný nic, hrající si na drama. Ani herecké výkony nejde zhodnotit, protože místo rychlých dialogů na sebe většinou všichni jen 10 vteřin čumí, jak kdyby zapomněli text ()

Arsenal83

Síce píšu, že dystopia, ale nič dystopické na tom nie je. Takéto zóny, ktoré urobili z Londýna Mogadišo sú už dnes dávno realitou, hoci pohostinnou kuchyňou by som ich veru nenazval. Film inak nemá žiadnu poriadnu zápletku a žiadne posolstvo, na konci zistíte, že to len usekli, lebo materiál už asi prekročil plánovanú stopáž. ()

• Celý film sa natáčal na mieste v Londýne v starej budove London Electricity Board Building na Cambridge Heath Road a v Paríži. (Arsenal83)