Do starého domu u jezera se nastěhuje rodina Leahyových. Jsou však přítomni i policisté. Je to totiž velice problematické místo. Dochází zde k napadením a vraždám. Místní vyšetřovatel zjišťuje, že na místě byla kdysi odsouzena a popravena jistá žena pro čarodějnictví. Vzduch začíná houstnout a ač se to zdá absurdní, vraždění má na svědomí dotyčná bosorka navracející se ze záhrobí. Je proto třeba ji nadobro zničit. (Slimak)

pornogrind

Tak tohle se mi hodně líbilo. Tahle Witch se s tím vůbec nemazala a tak může divák sledovat jak rozpoutá svoje krvavý orgie kde nezůstane ušetřen vůbec nikdo. Ani děti. Líbil se mi i odskok ze současnosti do minulosti kde to všechno začalo. Někomu možná může vadit, že čarodějnice není vidět v celé svoji kráse(jsou vidět buď obrysy postavy nebo její drápy). Mě to ale problém nedělalo. Aspoň člověk může zapojit svoji představivost a dát průchod své fantazii. Jde o celkem brutální snímek takže se ani nedivím, že byl ve své době v Británii umístěn na listinu videonasties. Navíc má to pravý hororový zakončení podle mýho gusta. Za mě převládá velká spokojenost. Na 5hvězd to sice není ale poctivý 4hvězdy si to zaslouží. ()

mm13

Veľmi dobrá práca s napätím a strachom (áno, strachom) plus nevyhnutný záver... a hoci nahlodané zubom času a napriek slabšej práce s postavami, nemôžem pod 4*. Horor vážení. Podľa starého receptu, ale vypečený a chrumkavý. Môžete vy dnešní "umelci" vymýšľať príchute a kombinovať od výmyslu sveta, keď neovládate základy a nemilujete, čo robíte. ()

eraserhead666

Tenhle film mě chvíli nudil, chvíli strašně bavil, nudné pasáže se tady totiž docela často střídají s těmi dobrými a zajímavými (smrt obou kněží, vlastně smrti obecně, jsou zajímavé, místy originální a zapamatovatelné, pařáty čarodějnice, historické scény). Není to moc originální, spíše to dohromady slepuje různé provařené horrorové elementy. Má to ale dobrou hudbu a toho osmdesátkového ducha, který mám rád. Celkově mi z toho vychází nemastný neslaný průměr. ()

SOLOM.

Toto béčko z 80. let by ve své podstatě nebylo vůbec špatným filmem, jen kdyby se jeho tvůrci vyvarovali všech těch nelogických kiksů a zástupu „klišé“, kterých je tu na můj vkus opravdu přehršel. Kousky s čarodějnickou tématikou mi rozhodně nejsou proti srsti a úvodní pasáž s dvěma mladíky v domě byla vskutku zajímavá (především jejich eliminace), jenže následující minuty zcela postrádaly logiku. Vezmeme-li v potaz, že na místě zemře během několika hodin několik lidí + další najednou záhadně zmizí, je až zarážející (a dost stupidní), že vyšetřující inspektor vůbec povolí, aby se na místě činu ubytovala nějaká rodina. Jenže to by byl konec filmu a tak tvůrci vsadili na shovívavost diváků. Za to se jim odvděčili několika opravdu kvalitními krvavými mordy, ponurou atmosférou a stupňujícím se napětím. To samozřejmě bylo v pořádku a jejich kreativitu a nevšednost dokážu ocenit, ale pořád jsem měl velký problém překousnout hromadu nelogičností, která se tu postupně začala kupit. Dalším záporným bodem byla pětičlenná rodinka, o jejichž celkové inteligenci se dá značně polemizovat, o čemž se přesvědčíme zvláště během jejich postupné likvidace. V těchto fázích jsem neskutečně fandil oné čarodějnici, ať je všechny zamorduje tím nejkrutějším způsobem a ona se baba jedna skutečně činila. Superstition je tak filmem dvou tváří a záleží jen na každém z vás, na kterou misku pomyslných vah se přikloníte. Krvavé zábavy je tu skutečně dost, atmosféra jak už jsem řekl, je rovněž místy velice vydařená, pohled do minulosti byl příjemným zpestřením – stejně jako několik neokoukaných a svým způsobem i originálních mordů – ovšem kromě těchto pozitivních prvků, tu je i dost těch negativních. Přesto si myslím, že jde o lehce nadprůměrnou podívanou, která každopádně nenudí. 60% ()

Morholt

80ková klasika se spoustou jekotu a litrama kečupu. Nápad s čarodějnicí, jakkoliv byl ohraný, se mi docela líbil, ale z dnešního pohledu to bylo natočené spíš legračně, než že by se člověk bál. A to samé platí i o hercích, kteří, víc než cokoliv jiného, připomínali mluvící krejčovské panny. Místy se sice objevily náznaky napětí i slušné atmosféry, ale převod do současného vizuálu by tomu slušel rozhodně víc. Jsou halt filmy, jejich remakování se vyplatí. A tohle je jeden z nich. 30% ()

• Ústredný hudobný motív a spev v gregoriánskom chorále nesie názov "Dies Irae". Je to latinský hymnus z 13. storočia, ktorý popisuje deň posledného súdu. (Jello Biafra)
  • Napriek tomu, že bol film dokončený v roku 1982, premiéry sa v USA dočkal až 25. januára 1985. (Jello Biafra)
  • Natáčanie prebiehalo v štvrti Silver Lake v Los Angeles. (Jello Biafra)