Bratři naděje

(divadelný záznam)

Příběh bratrů Antonína, Matěje, Vojtěcha a Jindřicha Kopeckých, pokračovatelů slavného loutkářského rodu, do jejichž životů a plánů zasáhla první světová válka. Ani v zákopech a zajateckých táborech se ale nezřekli možnosti hrát loutkové divadlo pro své bratry legionáře. A svých loutek se nevzdali ani po návratu do nově vzniklé Československé republiky. Úspěšná inscenace Divadla Minor, která získala kromě Ceny Thálie i Cenu Divadelních novin, Cenu divadelní kritiky a řadu festivalových trofejí. (Česká televize)

rivah

Neuvěřitelně bohaté loutkové představení, s bratry jako vojáky v 1.sv. válce a pak v legiích a k tomu velké loutky kašpárka, čerta a smrti a také malé loutky, různé příhody a vylomeniny. Působivá podívaná, veselá i smutná. ()

bambiz

Výborné představení se spoustou režijních nápadů, probouzející fantazii a zároveň i hodně poučné. Minor opět nezklamal. ()

ostravak30

Bratři naděje jsou hravá divadelní hra. Jak jinak, když je o loutkařích. Bohužel životy všech navždy, a vlastně i životy všech ve 20. století, změnila první světová válka. Ta totiž ovlivnila i následné politické události, které díky ní přišly. Pokud jsem dobře viděl, v hledišti seděli i děti, ale nemyslím, že by divadelní představení bylo úplně pro děti. Místy je smutná, místy humorná. Škoda jen, že nadšení bratrů s koncem války nemělo mít dlouhého trvání, protože již bylo zaděláno na druhou... ()