Plzeň známá neznámá

všetky plagáty

Dokumentární série o známých i naprosto neznámých zákoutích, budovách a památkách Plzně. Dvojice moderátorů se v jednotlivých dílech střídá a jednoduchou formou představuje historii navštívených míst. (Lakely)

Dennysak

Nadstandardně užitečný dokumentární seriál Lukáše Houšky a Maiy (snad to píšu dobře) Vacurové, zabývající se místopisem a zajímavostmi města Plzně a blízkého okolí. Oba tvůrci mají obrovské znalosti a umí je dát do souvislostí, navíc celým seriálem pokrývají opravdu i ta nejzapadlejší místa a nejtitěrnější věci, o kterých si alespoň jednou řekl každý plzeňan „To by mě zajímalo, co/proč/kdy...“ V tomhle seriálu je drtivá většina odpovědí. Ta jedna hvězdička, kterou jsem nedal (byť bych opravdu rád) je za mluvený projev, který - pochopitelně - nejde srovnávat s profesionály, a hlavně za ne moc dobrou, místy i strašnou češtinu, což už v silách autorů je. Byť rozumím tomu, že z hlediska badatele a faktografa je to vedlejší, existují počiny na podobné bázi, které mají pokrytou i tuhle stránku věci a bylo by k nim nefér dát plné hodnocení (Šumná města např.). Pokud ale na tohle nedáte a zajímá vás pouze obsah, klidně si tu poslední hvězdu s čistým svědomím přidejte, protože po téhle stránce nemá seriál konkurenci a myslím, že z něj budou čerpat ještě další generace. ()

• Pořad má dvě letní série. První vyšla v roce 2022 a ukazovala, kam na výlet v rámci Plzně. Výlety jsou koncipovány po jednotlivých plzeňských čtvrtích. V roce 2023 vyšla devítidílné série Plzeňsko známé neznámé o obcích nedaleko Plzně. (Lakely)
  • V letech 2022 a 2023 se s pořadem mohli diváci setkávat na obrazovkách regionální televize ZAK TV. (Lakely)