Diva trosečnice

• Južná Kórea Castaway Diva (viac)
Dráma / Komédia / Hudobný
Južná Kórea, 2023, 14 h 23 min (Minutáž: 60–81 min)

Nadějná zpěvačka se po patnácti letech na opuštěném ostrově vrací mezi lidi a udělá všechno proto, aby si splnila velký sen a stala se slavnou hvězdou. (Netflix)

Hapretor

asi první počin od tvůrců ze vzdálenějšího východu, který mi přišel velmi sympatický, skvěle zahraný, gesty i mimikou, bez zbytečného patosu, řvaní, přehrávek a emocí ždímajících až na dřeň a to však nevkusně ... to tady prostě nevidím, necítím, a ty písně se též ... ani nevím, jak je to možné, není to vůbec můj styl , ... taky moc líbily a dojaly mě ... opravdu povedené. ... škoda, že takové decentní a uvážlivé dávkování emocí, hereckého talentu, vtipu, a i napětí, též ne zbytečné vulgárnosti ani surovosti ... vše jen s dobrým dokreslením děje a událostí, co mají divákovi opravdu co sdělit ... .. nevyužívají ve více počinech z podobných koutů světa. Navíc jazyk s protivnou vlastně pramalou intonací tady také nebyl překážkou ... tak to vlastně přidám na max ***** . Fakt milé relaxační i emočně šťavící smysluplné drama ... tohle se povedlo ... ()

Rozarka18

Pekné to bolo. Spojenie domáceho násilia, stroskotania na pustom ostrove a cesty na vrchol showbiznisu je trochu zvláštne, ale funguje prekvapujúco dobre. Nie je to ani zbytočne rozťahané, 12 dielov je tak akurát. Čo je však u mňa pridanou hodnotou je dvojica hercov v hlavných úlohách. Park Eun-bin je v súčasnosti najlepšou  seriálovou herečkou kdrám. Nie je to žiadna umelá kvetinka. Toľko prirodzenej krásy, charizmy a talentu je v tejto drobnej žienke. Čo rola, to výzva. Chae Jong-Hyeop je v mojom hľadáčiku už dávnejšie. Veľmi sa mi páči jeho herecký prejav. Má v očiach smútok a šibalstvo zároveň a pôsobí na mňa dojmom melancholického rebela. K plnému počtu niečo chýbalo, len neviem čo. ()

Still_I

Po tom, co jsem se zamilovala do Park Eun-bin v Extraordinary Attorney, chtěla jsem vidět další její projekty. Castaway Diva je z nich nejslabší. Kdyby v tom Eun-bin nehrála, ani bych si to nepustila. Námět s trosečnicí mi přijde dost uhozený. A ve finále v seriálu vlastně ani není potřeba. Stačilo vymyslet jiný (normálnější) důvod, proč byla hl hrdinka posledních 15 let mimo. Děj se točí především kolem showbusinessu (podaném zjednodušeně a zromantizovaně). A taky kolem tématu domácího násilí, což bylo vykresleno překvapivě dobře. Castaway Diva je taková všehochuť okořeněná zpíváním. A musím říct, že hlas Eun-bin za to fakt stojí, je neuvěřitelná. Jsem ráda, že jsme díky Castaway Diva mohli poznat zase další její rozměr. Ale jednou stačilo. (Pořád jde o K-drama, takže amnézie a dalších klasických klišé je tam dostatek :-) ()