Za druhé světové války si dva mladí policisté z Antverp musí vybrat, jestli budou nacistickým okupantům pomáhat, nebo se jim postaví. (Netflix)

Hexx

*spoiler* Tak jako mě nikdy nepřestane fascinovat druhá světová válka, stejně tak nikdy procítěně nezjistím, co skutečně lidé během ní zažívali. Nicméně díky tomuto snímku jsem k tomu o malinkatou částečku zase blíže, i když vím, že "finiše" se nikdy nedopracuji. Bohudíky. Film vypráví o dvou čerstvých "zelenáčích", nastoupivších do tamní Belgické policie r. 1942. A hle, samozřejmě se záhy objeví fašistický prasopes s požadavkem o doprovod na "akci" vůči Židům, přičemž si záhy počíná tak nelidsky, že doprovodní policisté nejsou schopni jen přihlížet a připojí "ruku k dílu" a Švajnštagra německého sprovodí ze světa. Čímž se záhy kolem toho rozbíhá úplný orloj událostí, a to na obou stranách. Vzhledem k průběhu a vyvíjení situace je velmi s podivem, že hlavní protagonista proplouvá bez větší újmy, přičemž bych si dokázal v reálu spíš představit, že bude kaput během prvního podezření, ale né, i skrze tajemnou mlčenlivost se strnulým výrazem, prakticky nic neříkající si propluje až do závěru. No a samotný závěr, to je panečku solidní HALUCINOGEN. ()

mdf

Morální thriller,který je morálně hodně utahaný. Ze začátku to nějak šlapalo,ale pak přišel zlom a nic...jenom šlapky,chlastání a pointa je fuč. ()