Soul Music

všetky plagáty

Animovaný film rozdělený na sedm částí. Jako předloha pousložila Prachettova Zeměplocha. Hlavní děj se točí kolem svérázné postavy Smrtě, jeho vnučky Zuzany, kapely a "Hudby" což je název jakési entity, která se zhmotňuje při hraní kapely a dělá neskutečné věci s lidmi, co jí poslouchají. (galba)

tohl

The music that have Rocks in. Mám prečítané takmer všetky Pratchettove knihy a Soul Music (Težké Melodično) je jedna z mojich obľúbených. Smrť s hlasom Christophera Leeho je rozhodne stredobodom celého diania. Nečakajte miliónové hollywoodske animácie, ale nechajte sa príjemne ukolísať príbehom. ()

MartyMcFly89

Stejná animace, jako Soudné sestry, ale má to atraktivnější prostředí. A vůbec je to tak nějak lepší. Ano, mám Těžké melodično a Sekáče rád, užíval jsem si i filmové zpracování. ()

Nerdvana

Když to chcete pustit dětem, jako proč ne. Ale ta animace podobná dopoledním seriálům na Jetixu se mi k tomu vůbec nehodí. Předloha je jednou z mých favoritek od Pratchetta a myslím, že by si zasloužila větší péči při zpracování. Z pouhé úcty k předloze bych dala ***. Ale to bych nesměla při sledování skřípat zuby. ()

Ziriath

Jsem jeden z asi několika příznivců Zeměplochy, kteří nemají rádi viktoriánský směr 19. století, kterým se novější knížky, asi od Pravdy dál, začaly ubírat. Na ilustrace Paula Kidbyho jsem vyloženě alergická. Proto mě tento animák, byť zřejmě vytvořený s omezenými prostedky na kvalitu animace, dost potěšil. Dává to představu, jak si lidé mohli Plochu představovat před oficiálními ilustracemi, kdy každý neměl internet a neviděl ani fanart jiných lidí. Mnohé detaily svědčí o tom, že autoři měli náležitě načteno. Ankh-Morpork tehdy ještě nebyl něco-jako-Londýn, ale podivné středověké město mezi divným mořem, skalnatou pouští a nekonečnými lány zelí, a tak ho mám ráda. ()

Whovian

This is also a story about sex, drugs and Music with Rocks In. Well... one out of three ain't bad.... Naprosto božská adaptace nejlepší Pratchettovy Zeměplochy. Je to úžasně nakreslený, Smrť má správně kulatou hlavu, tak jak ho kreslíval Kirby (ne že bych měla něco proti Kidbyho ilustracím, ale jeho Smrť se s tím Kirbiho nedá srovnávat) a to nemluvě o tom, jak je udělaný Krysí Smrť. Má to geniální hlasy, který naprosto přesně sedí na postavy (hlavně Zuzanka, Smrť, Zlota, Albert a Rozžafín). Děj se přesně drží děje knížky a je tam super hudba ( nejlepší ve scéně s valkýrama hraje Ríša Wagner). Jo a taky uplně miluju ztvárnění té Smrťovy jízdy na motorce. Je to prostě nejlepší zfilmování knížky vůbec.... ()