Seminář

• Švédsko Konferensen (viac)

Nesourodá parta úředníků vyrazí na zdánlivě nevinný teambuilding, který jim ale trochu pokazí vzájemné neshody. A taky krvežíznivý zabiják. (Netflix)

Easykill

No to byl zase bullshit. Už jen představa, že bych měl někoho vraždit v tý obří, těžký masce, přes kterou jde beztak ho*no vidět mě děsí. A proč? Protože jedinej zabitej bych byl já. Seminář co je na sílu vtipný, takže vlastně vůbec, 90% vražd je offcam a navíc celý osazenstvo bylo hnusný a otravný. Super kombinace, gratuluju koko*i... 3* za snahu a 1 skalp ()

doriana.g

Momentálně 58% u něčeho tak svěžího? Tak to jdu do plných, ikdyž přežít první čtvrtinu a tu schůzi obecního výboru KSŠ bylo bolestné. Pak se to ovšem rozjede a i ta schůze dostane smysl, když jsou masakrováni ti největší soudruzi!! Paráda, nápadité a seversky vtipné. Neviděno naposled. ()

hony23

Pracovníci firmy jedou na teambuildingovou akci do míst, kde proti vůli místních obyvatel hodlají postavit nákupní středisko. Není proto divu, že se na místě objeví motivovaný zabiják. Švédi natočili solidní slasher, vybíjená je celkem nápaditá a pěkně odsýpá. ()

TesterX odpad!

S naprosto cistym svedomim posilam tuhle tragikomedii do odpadnich vod. Priserni herci, ktere bych sam povrazdil hned po uvodnich titulcich, neschopny vrah a smes scen hranicicich mezi trapnosti a zoufalosti vyvolava pouze davivy reflex a litost nad tim, co je schopne se prosadit do mezinarodni distribuce. ()

veverysiak

Severský štýl mordovačiek je úplne odlišný od vnútrozemských alebo saských, nehovoriac o zámorských, ale majú svoje neopísateľné čaro, možno sa niekomu budú zdať preafektované, niekomu nemiestne komické, niekomu príliš krvavé, ale mne táto muštra vyhovuje, popri obstojne zakrvavených kulisách si viem vychutnať aj nejaký ten dúšok abstraktného humoru a nadmieru uletených severanov s ich zvláštnymi tvárami a myšlienkovými pochodmi, takže 65%. ()

Kushina

Taková vcelku přijatelná krvárna, která má ale šíleně pomalý náběh a většina filmu se řeší nějaký obchodní sračky .... To co přišlo po půlce sice bylo moc fajn, ale ta první polovina byla ultra nuda. 50% ()

swenyx

Dost nezajímavý a hodně cringe horor. Začátkem filmu jsem si říkal na co se to kurva koukám, nějaký random-ass příběh o stavbě nákupního centra v random městečku, who fucking cares. Dementní postavy co mají ještě dementnější humor. Postupem se to sice trošku uklidnilo a dostal jsem aspoň slušný death counter, každý s unikátní smrtí, takže jo aspoň něco tu bylo cool, ale jinak totální výplach mozku. Škoda, kdyby se jim povedlo udělat aspoň tu vtipnou část dobře, tak by se na to koukalo hned jinak. ()

Heywood

Moc komedie jsem neshledal, ale bylo jasné, že čeští úředníci podvodem vyvlastnili ( a bez náhrady) farmáře a tím okradli jeho rodinu, zavlekli obec do projektu, který znamenal pro ni krach a samozřejmě byli za to všechno nepostižitelní. Oprava: Nikoliv čeští, ale švédští. Ono to ale v EU vyjde nastejno. V tom si film zaslouží ocenění, tím nechci vzývat k napodobení, ale ke změně nepostižitelnosti darebáka úředníka. V zásadě vraždy byly dobře provedené u skupiny lidí z nichž ti hlavní skutečně vzbuzovali nechuť a odpor a jejich "sejmutí" rambovským či jiným vynalézavým způsobem k uronění slzy samozřejmě nevedlo. Horror se držel obvyklých mantinelů a hlavní hrdinku jsme siu správně tipli v první minutě. I to, že uvidíme, že polokomunistické teambuldingy jsou totální krávina a nesmysl. (Pozn. Nedávno v jedné USA firmě se zaměstnanci vzbouřili a nedojeli. Všichni. Nikdo propuštěn nebyl. Vyhodili personalistku, která to naplánovala. Sláva). Umělecké kvality ve filmu nehledejme, ale měl spád a zjevně ventilovaná nenávist vraha dodávala filmu říz. Stačilo pár chatek a trochu vřískotu, a tak zatímco platilo "Ve vesmíru nikdo neuslyší tvůj vřískot", tak zde platilo, že vřískotu si divák za min. 50% užil. ()

flyer.nick

Nic, co by tu nebylo už milionkrát. Někdo se naštve, začne vyvražďovat ty co ho naštvali a přežije při tom všechny jejich protiútoky. Do toho nějaké vedlejší dějové linky. Ale je to moc pěkně natočené, ta skandinávská příroda takovému druhu filmů prostě sluší. Herci taky nejsou úplně špatní, hudba je občas až úsměvná ve spolupráci se střihem a prostě to je celé takové sympatické. ()

CarryMahonny

První polovina tohoto švédského komediálního slasheru je tak natahovaná a nudná, že se mi nechtělo ani věřit, že by to mohlo něco zachránit. No a v podstatě ani moc nezachránilo. Stupidita hlavních postav je doslova do ksichtumlatící, příběh a zápletka jsou nudné a hlavní postavy samy osobě jsou velice nesympatické. Na chvíli ale zase pryč s kritikou, protože zas takový průser to nakonec nebyl. Pobavilo pár vtipů a líbil se mi zde černý humor. Vraždy jsou na pár výjimek originální, zábavné a z hlediska brutality dostačující (zašívání a bitka v řece byly skvělé) i když já osobně bych klidně víc přitlačil na pilu. Sice to na poli slasheru není nic převratného ani zvlášť originálního ale od druhé půlky jsem se docela dobře bavil. Ty tři hvězdy jsou ale s odřenýma ušima. V tomhle případě tady stačí dát na odřené ucho náplast :D ()

vinducha

Pěkně svižný týmbyldynk . Ale nechápu  , proč si tvůrci nenechali i část rozpočtu na efekty . U takhle odsýpající řezničiny je opravdu na škodu , když je detail každého 2. mordu mimo záběr. Evidentně to pro dětského diváka určeno nebylo. ()

venedikt

Mě to tak vtipné moc nepřišlo, snad spíše tragikomické. Pár věcí k zasmání tam možná bylo... Na mě však trochu stresující.. Jinak tipická vyvražďovačka, ale vcelku se zajímavě propracovaným příběhem.... ()

Mr.HahaHihi

Skvělá slasherova skandinávská práce. Španělé co dělali na té mrdce knižní klub, by si tady měli dělat poznámky. Pevná režie, skvělé postavy. Seminář baví ať už je to humorem, interakcí charakterů a nebo samotným vražděním. Velká slasherova výhra. ()