Dobrou noc, světe

• Japonsko Good Night World (viac)

Čtyři zoufalci z nefungující rodiny spolu vytvořili spokojenou domácnost v počítačové hře, kam utíkají před realitou. Jenom o tom, s kým hrají, nemají ani páru. (Netflix)

Yoshitsune

Příjemné překvapení, já moc nejsem na tyhle seriály, kdy se pracuje s virtuální realitou ve které hlavní hrdina uvízne a snaží se dostat ven, ve virutální realitě pozná skutečné přátelství, lásku a hodnotu lidského života. Takové seriály, pak buď hrají přehnaně na city Sword Art Online, nebo se z hlavní hrdiny stane zmrd kolosálních rozměrů Overlord, čest patří vyjímkám typu The Rising of the Shield Hero, kde to hrdinu šoupne do toho světa a nazdar, v tomhle směru Štítový hrdina, více funuje jako klasické fantasy, než nějaká online hra. Něco jiného se pak seriály typu, KonoSuba, Mushoku Tensei a Re:Zero, kde ty fantasy světy sou reálný a nejen jedničky a nuly. Ale zpět k tomuhle skrytému pokladu, seriál předkládá několik vážných témat závislost na hraní, odloučení od rodiny, popírání úmrtí člena rodiny a autoritářský otec jehož, přítomnost ubližuje všem a tak zbylý členové rodiny, utíkají do online světa. A pak je tady něco, co co bylo v loňské Mission: Impossible a to, že AI která získá vlastní vědomí a má nějaké cíle, které se snaží uskutečnit. Zatímco AI v MI by nevyděsila ani hráče Fortnitu, tak tady je AI docela děsivá a na celou problematiku tak seriálu upozorňuje mnohem lépe, AI je zde mnohem lépe zpracována a to i její cíle, pocity a uvědomění si sebe sama. Taky je zde třeba říct, že ten herní svět zde neni to hlavní, ale spíš zde slouží jako stavební kámen, proto co se děje v reálném světě. Čemuž i pomáhá i animace, zatímco ve hře sou ty barvy veselé, pastelové a dost výrazné, tak v reálném světě sou temné, naturalistické a postavy mají zde ostré rysy, zatímco ve hře postavy občas i působí komicky. Animace reálného světa, je podobná hodně té ze seriálu Ergo Proxy a Texhnolyze, takže co se týče animace je to naprosto geniální. Navíc sou zde skvělý Japonští dabéři a to jak v hlavních rolích, tak i v těch vedlejších. Zhruba tak v polovině sem si říkal, že tohle je naprosto skvělý a pokuď tvůrci neudělají nějakou botu, jako třeba hloupý konec nebo tak, tak tu pěti hvězdu mají jistou.....ten konec jenom potvrdil, že tohle je geniální dílo, je to kontroverzní dílo, ale přesto geniální. Dobrou noc Pico. ()

spawnxp

Jako zkouknul jsem to... Animace nic moc ale téma (UI vs lidstvo) občas dobře podaný. Postavy? Samozřejmě plno japonskejch otravností (rodina s dominantním otcem a submisivní matkou etc) ale hlavní herní (games) dezolát byl dost dobrej. 3/5 ()

BenKvietok

Toto anime je také priemerné anime. Celková téma je zaujimava, no veľmi meniaca, preto mi pride toto anime matúce. Strašne veľa kecania, až je ro nudné. Postavy sa síce menili, na neprišli mi nejako prívetivé, hlavne hlavná postava mi príde otrepaná(takú hlavnú postavu má snad už každé druhé anime). Štýl anime a celkovo vyobrazenie mi prišlo ako to najlepšie zo všetkého. Vyobrazenie v prvých epizódach a skutočnom svete ako melancholickeho (tmavé farby a tak) a virtuálneho sveta ako rozprávkového sveta plný farieb mi prišlo ako úžasné. ()

Jeoffrey

Může virtuální realita zachránit váš podělaný reálný život? Většina témat tohoto seriálu mě zaujala, ze začátku dokonce velmi, takže jsem vše sjel s dvěma menšími přestávkami na jídlo během jednoho dne. V momentě, kdy se řeší důvody útěku lidí do virtuální reality, kdy je v centru dění hlavní rodinka a jejich problémy, které by k úniku před realitou donutili i nejednoho psychiatra, nebo i když se to celé motalo kolem problémů jedné pirátské gildy, z kterých jsem si odnesl ujištění, že když občas hraju RPG hry jako psychopat, tak je to vlastně v pořádku, tak mě to bavilo. Bohužel v druhé půlce se do toho začne motat jako jedno z důležitých témat umělá inteligence a přejde se na v dnešní době už poměrně ohrané strašení, které mě bavilo (a bylo pro mě kvalitně zpracované) naposledy asi v dobách druhého Terminátora. Zkrátka celá linka s Černým ptákem mě spíš štvala, občas mi nedávala smysl, spousta zvratů s ní spojená mi přišla vystavěná jen na efekt a nemůžu se zbavit dojmu, že bych si seriál bez ní víc užil a vystačil si s lepším rozvedením předchozích témat kolem virtuální reality, úniku před realitou, vyrovnáváním se s realitou atp. A ne, nejsem naštvaný proto, že mám už od dob One Piece rád pirátky s komplikovaným příběhem (nebo třeba i chytré holky v obleku, co nosí choker), to s mým výsledným hodnocením určitě nijak nesouvisí… 6/10 ()