Undead Unluck

• Japonsko アンデッドアンラック (viac)
Japonsko, (2023–2024), 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Jošifumi Tozuka (komiks)

Kamera:

Takao Saitó

Júiči Nakamura, Moeka Kišimoto, Tomokazu Sugita, Rikija Kojama, Aoi Júki, Marija Ise, Kódži Jusa, Nacuki Hanae, Rie Kugimija, Nobuhiko Okamoto, Kendži Nomura (viac)

Andy je takzvaný negátor se zvláštní schopností, která ho činí nesmrtelným, a už dlouho hledá někoho, kdo by mu dokázal dopřát skutečnou smrt. Fuko Izumo se zase kvůli své schopnosti, která způsobuje neštěstí, distancuje od ostatních ve strachu, že svému okolí přinese smůlu. Když už Fuko plánuje se vším skoncovat, náhodné setkání s Andym ji přiměje začít se na věci dívat v novém světle. Oba se rozhodnou připojit k organizaci zvané Unie, jejímž cílem je kontrolovat neznámé jevy a chránit před nimi lidstvo. Vyzbrojeni svými schopnostmi se Fuko a Andy spolu s novými spojenci vydávají na náročné mise a odhalují na pozadí názorových střetů a tváří v tvář mocným nepřátelům tajemství světa, když pátrají po největší smrti všech dob. (Disney+)

Jeoffrey

Undead Unluck pro mě byla hodně unikátní, zajímavá a zábavná podívaná. Nemůžu si totiž stěžovat na seriál, který má tak originální superschopnosti, zkrátka pokud mě někdy zajímalo, jak by také mohli vypadat X-meni, kdyby je psal Japonec, tak tohle je za mě z velké části odpověď. Stejně tak "používání všech částí těla v souboji" tu pro mě dostalo nový význam. Postavy jsou velmi dobře zapamatovatelné, zajímavě prokreslené a mnohé z nich (především hlavní duo) jsou mi velmi sympatické + funguje vzájemná chemie. Příběh je důmyslný – promyšlený do mnohých drobných detailů, takže třeba fakt, že je se zdejším světem něco hodně špatně (kam se poděly hvězdy…) postřehnete sami ještě dřív, než vám to někdo vysvětlí. Baví mě i ta určitá komiksovost a i to, jak je seriál od určité části v závěru sám sobě meta (aneb kdo že je tu ten vypravěč...). K tomu si přidám velmi slušnou animaci, ucházející hudbu a mám minimálně silné 4*. Na nejvyšší hodnocení to nakonec těsně není, protože mě Undead Unluck nedokázal naplno strhnout jako některé jiné seriály z posledních dvou anime sezón, s kterými musím chtě nechtě srovnávat. 8,4/10 ()