Dvacetiletý Keitaro Urashima odchází od rodičů a stává se správcem Hinatské dívčí ubytovny. Keitaro se už marně několikrát snažil dostat na Toudai (Tokyjská Univerzita). Důvodem jeho neustálého snažení je slib, který před 15 lety dal kamarádce na jejíž jméno si už ani nepamatuje. Přesto nezapomněl a snaží se svůj slib za každou cenu splnit. A tak si na společnost Keitara musejí zvyknout obyvatelky ubytovny, kterými jsou plachá Shinobu, nesmírně hyperaktivní a vynalézavá Kaolla Su, vynikající šermířka Motoko, Keitarova tetička Haruko, nevyzpytatelná Mitsune (zvaná Kitsune) a superagresivní, milá a hlavně hezká Naru Narusegawa, do které se Keitaro rychle zamiluje. Keitaro v ubytovně zažije mnoho příhod a nehod, ze kterých vyjde vždycky jako úchylák. S Keitarem a obyvatelkami ubytovny se setkáme ve 24 dílech plných vzpomínek, slibů a hodně velké legrace, kterou je Love Hina přímo nabitá. (Roby)

Larky

Ona už manga Love Hiny začala být po nějaké době svou repetetivností nudná a je docela škoda, že scénář seriálu ji v tomhle (a pochopitelně nejen v tom) kopíruje. ------ Nenadálý správce holčičí ubytovny Keitaro je tupě plochý charakter. Jeho plochost pak sdílejí i ostatní obyvatelé. Náročnějšího diváka začne navíc opětovné a opětovné mlácení od tsundere Naru velmi rychle nudit. Částečně to sice ze začátku oživuje linie, kdy se Keitaro snaží dostat na školu, ale ani to nemá v rámci zábavnosti příliš dlouhého trvání. Nálož 24 dílů shledávám jako zcela nesmyslnou, protože scénář nemá už od nějakého 3.dílu z čeho brát a tak se soustavně recykluje. ------ Love Hina je dle mého seriál zcela zbytečný a svou opakovaností nudný, leč uznávám, že extrémně nenároční diváci si jej užít mohou. Slabé 2*. ()

LordSnape

On je obrýlený a stydlivý slaboch a ona je impulzivní prototyp holky-krávy. Oba se do sebe zamilují. Co víc k tomu dodat. Děj se prakticky pořád točí okolo "záhadného" slibu dětství, který na 26 dílů opravdu nestačí. Nebýt vedlejších postav jako Kendo girl Motoko, rozkošné Mutsumi Otohime, svérázné tety Haruky, létající želvy Tamy nebo parkování pana Sety, tak by celý seriál stál za starou belu. Normálně nejsem pro slepé kopírování mangy do anime, ale v případě Love Hiny bych za to dal nevím co... Tam se aspoň něco dělo a vztah mezi Keitarem a Naru nebyl tak nevýrazný a nudný! 5/10 ()

Hitman_47

Love Hina by se strukturou dala docela dost dobře přirovnat k "Ah! My goddess", ale přeci jenom je Love Hina snesitelnější a méně nudná. Je ale pravda, že se postavy vlastně vůbec nikam, za celou dobu seriálu a co se týče vývoje, nepohnou. A to hlavně proto, že každý díl má vlastně svůj děj...hlavní dějová linka zůstává pouze jako nějaká kulisa, která se děje "jen tak mimochodem". Škoda...nicméně, pokud nemáte co dělat a máte náladu na romanci (i když se to tak nemusí zdát, tak to přeci jenom romantické trochu je), u které se alespoň trošku zasmějete, tak do Hiny můžete s klidem jít. ()

Hees

Prvá polovica dielov je tak neskutočne nudná a nič vtipné v nich nie je, že som to chcel skoro prestať pozerať.Ale kto si počká zistí, že tá druhá polovica je romantická a celkom podarená.Postavy konečne v druhej polovici dielov čiže od 13teho dielu (tak sa mi zdá je to ten diel o bozkoch) odvtedy je Love hina celkom fajn.Stačilo keby to má 13 dielov orezať tie zbytočné a moje hodnotenie by bolo možno lepšie. ()

seth82

Vzhľadom na to, že mi tento seriál odporúčalo niekoľko ľudí, som mal asi privysoké očakávania - v mojich očiach nedosiahol ani len polovičné kvality toho, čo som z anime doteraz videl, rozporuplný dej, ešte rozporuplnejšie postavy (povedal by som, že až doslova hlúpe), stagnácia v ich vzťahoch, odklad rozuzlenia až na Love Hina: Again...Zatiaľ najväčšie sklamanie pre mňa ako pre nováčika vo svete anime doteraz. ()

• Mitsune hovorí dialektom s Osaky. Jej osobnosť odráža to, čo si Japonci myslia o ľuďoch z Osaky: ľahkovážny s plnými vreckami peňazí. (Flipper)
  • V ôsmej epizóde, "The Legend of the Hot Springs Turtle", dvojičky Mutsumi víl, spievajú pesničku na vyvolanie obra Tama-chan. Toto je paródia na scénu z filmu Mosura (1961), kde dvojčatá víl spievajú pesničku na vyvolanie obra Mortha. (Flipper)
  • Meno Keitaro Urashima je odkaz na názov japonskej rozprávky Urashima Taro. (Flipper)