Kusurija no hitorigoto

• Japonsko Kusuriya no Hitorigoto (viac)
Animovaný / Dráma / Mysteriózny
Japonsko, (2023–2025), 14 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Nacu Hjúga (kniha)

Kamera:

Rumi Išiguro

Aoi Júki, Takeo Ócuka, Kacujuki Koniši, Acumi Tanezaki, Jui Išikawa, Hina Kino, Júko Kaida, Megumi Han, Ami Košimizu, Hiroki Nanami, Kimiko Saitó, Hiroši Janaka (viac)

Maomao (Aoi Júki), unesená do služby na císařském dvoře ve starověké Číně, si při práci zachovává svou zvídavou a pragmatickou povahu. Když se dozví, že císařovy děti jsou nemocné, její farmaceutické dovednosti získané výchovou ve čtvrti červených luceren ji donutí zasáhnout. Přestože touží po anonymitě, upoutá pozornost Jinšiho (Takeo Ócuka), mocného eunucha, který si všimne jejího talentu. Maomao si nakonec získá uznání u císařského dvora tím, že využívá své odborné znalosti a jedinečnou osobnost k řešení lékařských záhad. (mikki089)

Recenzie používateľa Elerrina k tomuto seriálu (2)

Kusurija no hitorigoto (2023)

Jedno  z nejlepších anime za posledních několik let! Seznamte se s Maomao - dvorní ochutnávačkou, milovnicí jedů a příležitostnou vyšetřovatelkou podezřelých úmrtí a dalších palácových zločinů. Všeobecně platí, že většina seriálů, kde je hlavním hrdinou nějaký šílený nerd (Dr. Stone) nebo nerdka (Vzestup knihomolky) je skvělých, no a Zápisky lékárnice tohle pravidlo jen podtrhují tlustou čarou. Už dlouho jsem nezažila ten pocit, že prakticky všechno mohu jen chválit. Počínaje nádhernou, ale opravdu nádhernou kresbou přes spoustu zajímavých a neuvěřitelně plastických postav až po vršení nejrůznějších záhad, u kterých jsem byla nadšena nejen jejich nápaditostí, ale i tím, jak se z některých postupně staly střípky do mnohem rozsáhlejší mozaiky komplikovaného spiknutí. Maomao sama je navíc neskutečně zábavná, svou výraznou osobitostí i tím, jakým způsobem své postavení a vše kolem sebe komentuje. Dostáváme tak skvělý mix detektivní procedurálky, barvitého historického románu a (velmi lehce) naznačované romance, protkaný navíc příjemným humorem i vážnějšími chvílemi úvah nad pomíjivostí života. Zamrzí akorát to, že mnoho z těch tajemných intrik obestírajících císařský dvůr bylo jen poodkryto nebo naznačeno, takže je jasné, že pokračování bude asi ještě napínavější a čekání na něj až moc dlouhé. ()

Kangan to gidžo (2023) (S01E12)

Tak polovinu seriálu máme za sebou a jedno životní období mladé lékárnice, dvorní ochutnávačky a příležitostné vyšetřovatelky zločinů a palácových záhad Maomao se uzavřelo, a další, nepochybně ještě zajímavější, se před ní otevírá. Zatím je to tedy paráda. Fascinující hlavní hrdinka, nádherná kresba, propracované prostředí středověké Číny zalidněné zajímavými charaktery ... no, snad jedině motivace k některým těm zločinům by mohly být trochu uvěřitelnější, ale to už bych chtěla asi moc. ()