Honzuki no gekokudžó: Šišo ni naru tame ni wa šudan o erande iraremasen

• Japonsko Honzuki no Gekokujō: Shisho ni Naru Tame niwa Shudan o Erandeiraremasen (viac)

Žila byla jedna mladá dívka jménem Motosu Urano, jejíž životní vášní byly knihy. Motosu milovala čtení, a tak se rozhodla hned po škole nastoupit jako knihovnice do místní knihovny. Žila byla Motosu Urano až do jednoho dne, kdy na Japonsko udeřilo strašlivé zemětřesení a dívku pohřbilo pod hromadou jejích milovaných knih. Jejím posledním přáním před smrtí bylo narodit se znovu do světa, ve kterém bude opět mít možnost číst spoustu knih.
Někdy se poslední přání člověku splní, jindy se nám však vyšší moc vysměje, a tak byla dívka reinkarnovaná do těla pětiletého děvčátka, dcery obyčejného chudého vojáka, ve světě, kde je úroveň literatury mizerná a kde jsou knihy tou největší vzácností, kterou si může dovolit pouze bohatá elita. Tohle křehké a neduživé děvčátko, které dostalo jméno Myne v sobě však stále má vzpomínky Motosu, její odhodlání stát se knihovnicí a touhu číst knihy. Jak by toho mohla dívka dosáhnout? Tak třeba pro začátek by mohla zkusit nějakou tu knihu sama napsat... (Jeoffrey)

Andy.222

Kdysi jsem přemýšlel, jaké by to bylo, kdybych se se svými vědomosti dostal do středověku. Jestli bych tam dokázal zbohatnout (pokud by mě neupálili záhy na hranici) atd. V tomto seriálu jsem dostal tak trochu odpověď. Seriál je úchvatný tím, že i když se tu nebojuje ani se tu neřeší jiný "zásadní" problém, ve skutečnosti je velice napínavý. Hlavní hrdinka je celkem sympatická i ve své posedlosti (a celkem úchvatná jak neví kdy má držet pusu) a i její chování, kdy střídá dětinskost s dospělým přemýšlením celkem odpovídalo jejímu charakteru. I ostatní postavy nezůstávají pozadu a ukradnou si vaše srdce, ať už se jedná o kupce Benna či poněkud záhadného Velekněze Ferdinanda. Těším se na další sérii. ()

IronicY

Po animační, hudební a dějové linii je vše velmi pěkně zvládnuto. Postavy jsou sympatické a celý zážitek jenom umocňují. Akorát by s Myne mohly o trošku méně cloumat emoce a dětské změny nálad. ()

Terezinka198

Jsou anime, která vám dají mnoho akce, romantiky a všechno možné, když se jedná o isekai. Takovýchto anime je spousta a já jimi většinou pohrdám, protože jsou "na jedno brdo". Ale tak krásné anime, jako je Honzuki no Gekokujou najdete jen málokdy. Překrásně Iyashikei, hlavní hrdinka se snaží vytvořit knížku ve světě, kde jsou knihy jen ve velmi omezeném množství a drahé. Stokrát raději se budu dívat na Main/Myne a její snahu vytvořit knížku, než věčně se opakující souboje v jiných isekaiích. Main/Myne si mě získala ihned, protože jako ona sdílím i já velkou lásku ke knihám. Každá středa díky ní byla milým pohlazením po duši. Její otec mi také přirostl hodně k srdci. (Hlavně po jedné scéně.. a když pak vidíte mangu, tak vás to dostane o to víc. Trochu mě mrzí, že ten "drobný detail" v anime vynechali, ale co už. I tak je to krásné.) A už se nemohu dočkat další série, protože je to ten správný šálek pro mě. :) 10/10 PS: Jedná se o jedno z nejlepších anime této sezóny a umístilo se na druhém místě pod Hoshiai no Sora. ()