Na opuštěný arktický ostrov přijíždí skupina vědců. Najednou však musí čelit sérii podivných nehod a vražd, začíná být zřejmé, že účastníci expedice mají celou řadu temných motivů…
Na arktický ostrov poblíž Norska přijíždí vědecká expedice Spojených národů, která zde má zkoumat klimatické změny. Jenže postupně se ukazuje, že více než počasí některé z nich zajímá německá ponorková základna, která na ostrově údajně byla během 2. světové války. Americký vědec Frank Lansing (Donald Sutherland) přijel, protože jeho otec byl velitelem ponorky a na tomto místě zahynul. Jakmile začne docházet k podivným nehodám, Lansig dochází k závěru, že někteří kolegové chystají přepravu zlata, jenž se ukrývá na palubě ponorky, které otec velel. (oficiálny text distribútora)

Han22

Zajímavý žánrový mix. Formou je to čistý dobrodružný film - ledová pustina, dekády výzkumná výprava, dekády ztracená ponorka s nacistickým zlatem. K tomu úžasná mrazivá atmosféra, malebné kamerové záběry, solidní akční sekvence (útěk před lavinou, honička skútrů s obojživelnýmy čluny, finále). Obsah je zase čistý thriller - pestrá mezinárodní skupina skrývá (nejednoho) sabotéra, přibývá "nehod" i mrtvol. Ve výpravě nechybí německý profesor, polský (ruský?) vědec, norská lékařka, starý dobrodruh a pár dalších postav, přičemž každý něco skrývá a nic není jak se zdá. I hrdina má šrám z minulosti. Ani obsazení typových herců (kromě Sutherlanda Widmark, Lee, Redgravová) nenapoví kdo bude kdo. Každopádně velice slušný film, možná i inspirace pro Věc i když tam ta paranoia byla přece jen trošku jinde... tomuhle občas chyběl trochu spád. ()

Pekisan

Az prilis zastarale a taaaaak roztahane. Ta nahanacka na snehu a nikdy nekonciaci koniec to len zaklincovali. Na druhu stranu je Donald drsnak, zenske su k svetu a ani story nie je zla. Exteriery zamrznuteho ostrova pomahaju navodit tiesnivu atmosferu, ktoru zarucene zabijaju dlhe idylicke vylety "za poznanim". Uz si len pribalit kos a deku, a piknik jak na valentyna. Ku kavicke a kolacikom je to vsak priam idealne. ()

bakeero

Námět hodně fajn, ale kdyby se to sestříhalo na plochu nějakých 90 minut, tak by stoupla i zábavnost. Takhle je to prostě starej film, kterej je pro současného diváka hodně těžko stravitelný. ()

Themyth

Medvedí ostrov má všetky atribúty, ktoré správna dobrodružná krimi má mať. Číhajuce nebezpečenstvo na každom rohu, ponorka z druhej svetovej vojny ukrývajúca zlatý poklad, do poslednej chvíĺe napätie, kto je mozgom vyčínania vrahov. K tomu ešte obrovský klad filmu. Tým je prekrásna príroda. Vybrať si ako kulisu filmu opustený zasnežený ostrov v Barentsovom mori je vskutku originálne. A aj keď sa nejedná o masterpiece v žánri, akým je napr Hlbočina, 4 hviezdičky si popráve zaslúži. ()

zigy

To jsem jediný, koho irituje ta neuvěřitelná naivita filmu, který místy sklouzává k sebeparodii? (možná je na vině ten Bridges...) Sandokan je proti tomu áčko, jenže ten je pro děti. Zápletka je opravdu k neuvěření, a scénáristické provedení průměrné. Herců mi bylo líto, že kvůli tomu museli tak mrznout, tak z úcty k těm hvězdám dvě hvězdy. ()

mire.k

Film podle u nás nepřeloženého románu Alistaira MacLeana. Standardní dobrodružný film. Na nejlepší pecky(Kam orli nelétají, Děla Navarone, Breakheardský průsmyk, aj.), ale nemá. Prostě námět zajímavý, ale trochu to drhne. ()