Hikikomari kjúkecuki no monmon

• Japonsko Hikikomari Kyuuketsuki no Monmon (viac)
Japonsko, 2023, 4 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Kotei Kobajaši (kniha)

Hudba:

Gó Šiina

Tomori Kusunoki, Sajumi Suzuširo, Mijuri Šimabukuro, Jóko Hikasa, Reina Ueda, Sora Amamija, Ai Fairouz, Manaka Iwami, Saku Mizuno, Rina Hidaka, Hina Kino (viac)

Terakomari Gandesblood je upírka narozená do urozené rodiny v Mulnitské říši, ale žije samotářským životem. Jednoho dne se před ní objeví mladá žena Vilhaze, která tvrdí, že je Terakomariina nová osobní služebná, a oznámí jí, že má vést Mulnitskou císařskou armádu jako nově jmenovaný Karmínový lord. Je to hrozivá funkce, být velitelkou bude vyžadovat nejen sílu, aby porazila cizí armády, ale také moc udržet na uzdě své vlastní vojáky, kteří jsou většinou bývalí zločinci. Zvládne Terakomari, mladá, slabá a neschopná pít krev, tento úkol? (mikki089)

Jeoffrey

Poslední anime v roce 2023 dokoukáno a mám z něj hodně rozporuplných pocitů. Na jednu stranu jsem si docela oblíbil Terakomari, přišla mi zkrátka tak nějak milá a sympatická, trochu mi, jak svým designem, tak i chováním, připomínala Taigu z Toradory, kterou mám velmi rád. Na druhou stranu mě skoro až otravovalo to, že se tu chce polovina postav s hrdinkou intimně sblížit a tak je tu sem tam i nějaký ten laciný fan servis a různé narážky, což mě vzhledem k tělesné stavbě hlavní hrdinky moc nebralo a když navíc nejsem ani ulítlý na všelijaké kostýmky a služebné, tak tu máme asi problém a něco co pro mě nefunguje… A i ten zdejší koncept smrti, nebo spíš toho „když umřeš, tak se za chvilku zase vrátíš“ mi nepřijde moc sympatický, díky němu nemám o nikoho strach, nic není definitivní a vlastně i naprosto chápu tu temnou organizaci, co chce tenhle systém rozbít – což asi není zrovna to, kam mě chtěl příběh navést... Alespoň že se tu postavy díky tomu nechovají úplně nezodpovědně a že seriál pořád opakuje, že ani tak nikdo vlastně nechce umřít, protože umírání obecně není příjemné. Co mi tu sedlo, byl humor, nebo zkrátka celá ta premisa postavená na tom, že ta nejslabší upírka se musí chovat jako ta nejsilnější válečnice na světě, mě ze začátku dokázala rozesmát, stejně tak i některé další gagy, které se kolem toho vystavěly. Překvapila i animace, která sice většinou vypadala tuctově, ale v důležitých scénách se tvůrčí tým opravdu snažil, a tak třeba některé souboje vypadaly vlastně docela záživně, barevně a intenzivně, nejvíc se mi asi líbil ten finální se spoustou mečů, protože „Unlimited Blade Works“. Za mě ve výsledku maximálně mírný nadprůměr. 5,5/10 ()

gumbo

Sice jsem dal skip po první epizodě, ale chtěl jsem tomu dát ještě šanci a zbytek série jsem v rychlosti proskákal. A nic se od mého prvního dojmu nezměnilo. Je to primárně loli ecchi a vše okolo tomu je přizpůsobeno. Jelikož tahle kombinace mě vždy primárně odrazuje, musel by být zbytek nadprůměrný, aby mě to udrželo. A to bohužel není. Vše je takové generické, postavy klasicky přehrávají až do extrémů, animace je podprůměrná a celý ten svět je absolutně nezajímavý. Pokud máte rádi "lesbické hrátky lolitek v maid kostýmcích" přidejte si minimálně jednu hvězdu. Zbytek tohle může s klidným svědomím vynechat. 35% ()