Dejvické divadlo

Reality kouzelné i nekouzelné (E05)

(epizóda)
Česko, 2023, 27 min

Réžia:

Aleš Kisil

Scenár:

Aleš Kisil

Nečekanou událostí pro diváky, ale i pro herce se stává nasazení Mozartovy Kouzelné flétny. Ale ne jako pohádky pro malé i velké. Orchestr je nahrazen klavírním kvintetem s flétnou a herci nejen hrají, ale i zpívají své party. Po řadě adaptací a dramatizací prozaických látek uvádějí své původní hry autoři z řad členů divadla. Dramaturg K. F. Tománek píše svou psychedelickou variaci KFT/Sendviče reality a Miroslav Krobot první divadelní hru Sirup. (Česká televize)

Anianna

Nevím, jestli jednotlivé díly vznikaly chronologicky tak, jak jsou postupně ČT odvysílávány. Vypadá to, že ano, protože s každým dalším dílem je DD definovatelnější, divákům důvěrnější. Atmosféra divadla hmatatelnější, humor (často na hraně) přitažlivější a žádanější. Nikdy jsem v DD nebyla a jako mimopražská ani nemám šanci jít si v noci stoupnout do fronty na lístky, takže mně seriál do značné míry saturuje potřebu alespoň zprostředkovaného divadelního prožitku. A Dykové divadelní monolog na závěr tohoto dílu mě donutil sednout k počítači a vyjádřit DD velkou pochvalu, režisérovi dokumentu samozřejmě taky. Umí s ukázkami dobře pracovat, poskládat je a gradovat od opravdu výborných po ty geniální. ()