Série(7)

Recenzie používateľa JohnZ87 k tomuto seriálu (4)

Série 1 (2015) (S01)

Je to až neuvěřitelné, ale Nova dokázala napodruhé přijít s poměrně povedeným MasterChefem. Evidentně se produkční tým poučil z neúspěšného pokusu z roku 2012, který zabila naprosto otřesná porota složená s agresivních, arogantních a namachrovaných blbečků, kteří si říkali profi-kuchaři. Zde je situace o poznání lepší a porotci působí poměrně sympaticky a na úrovni. Navíc jim už nezaclání zcela zbytečná moderátorka, jak tomu bylo v případě předchozí řady. Na české poměry jde ve výsledku o poměrně vydařenou a poutavou kulinářskou reality-show. Jen mě malinko mrzí, po velmi napínavém a vyrovnaném finále, trochu uspěchané vyhlášení vítěze - porotci se vůbec neobtěžovali své evidentně vůbec nejobtížnější rozhodování v soutěži jakkoli zdůvodnit a Marek Raditsch pouze stručně jednou větou oznámil, kdo se stává vítězem. 60% ()

Série 3 (2019) (S03)

Další řada českého Masterchefa, tentokrát opět s novou porotou - znovu podle už od první nepovedené řady (2012) osvědčeného typového mustru - vousatý "drsoň" uprostřed (Korbelič, Raditsch, nyní Kašpárek), po jeho pravici laskavý "měkkejš" (Šubrt, Fichtner, nyní Forejt), a po levici roztomilý "míša kulička" (Štift, Kalina, nyní Punčochář). :-) Porota je i tentokrát naštěstí velmi sympatická (narozdíl od otřesné první řady z roku 2012), což je hned polovina úspěchu. Laťka nastavená minulými dvěma řadami s předchozí porotou (Raditsch, Fichtner, Kalina) byla možná i o prsa překonána. Není nouze o humor, napětí ani zajímavé tématické či týmové výzvy. 70% ()

Série 4 (2020) (S04)

Porota zůstala ve stejném složení (Kašpárek, Forejt, Punčochář), což je velké plus. Této řadě bohužel velmi ublížila účast nesympatické, hysterické a ukňourané Pavlíny, které navíc porota z nepochopitelných důvodů evidentně stranila (zřejmě pokyn z režie - kontroverzní soutěžící si je třeba hýčkat, protože navzdory nevoli diváků zvyšují sledovanost). 60% ()

Série 5 (2021) (S05)

Porota ve složení Kašpárek, Forejt, Punčochář se zjevně velmi osvědčila a těší se i oblibě diváků. Vůbec poprvé totiž stejné trio porotců dostalo na starost už třetí řadu. Obliba této sehrané trojky navíc vykrystalizovala v další společný neméně povedený pořad Souboj na talíři. Potěšilo hostování bývalého porotce Masterchefa Mirka Kaliny ve speciální bagetové epizodě. Došlo také na hvězdný záskok v porotě - zatímco se Radek Kašpárek zotavoval po operaci zad, zastoupil ho na tři díly dvorní šéfkuchař Primy, legendární Zdeněk Pohlreich, kterého jsem si dříve často v porotě představoval, jak by tam asi působil. :-) Marodící Kašpárek se ve dvou epizodách alespoň mihne prostřednictvím videovzkazů nebo telemostů a v té třetí mu Zdeněk zase předá žezlo zpět. ()