Film Milion mil daleko je inspirován skutečným příběhem leteckého inženýra NASA Josého Hernándeze, jenž se se svou rodinou migrujících zemědělských dělníků vydal na desítky let trvající pouť z vesnice v mexickém Michoacánu, přes pole v údolí San Joaquin, až na Mezinárodní vesmírnou stanici. Díky podpoře rodiny vyústí Josého odhodlání a píle v příležitost dosáhnout zdánlivě nemožného cíle. (Prime Video)

M.i.k.e

příjemné životopisné (skoro)drama vycházející ze životního příběhu José Hernandeze, který si už v dětství usmyslel že bude kosmonautem a nakonec se mu to povedlo. Celé je to samozřejmě hlavně o Josém s tváří Michaela Peňi, ale hezky to funguje i jako lehká motivačka a ukázka toho, kam až může vést zarputilost, cílevědomost a odvaha splnit si sen. Na čtyři to sice úplně není protože ten film si jede podle obvyklé šablony a navíc by nemusel mít dvě hodiny, ale rozhodně sem se nenudil a vlastně mě to příjemně překvapilo...65% ()

p.a.douch

Je to tak za silnější tři hvězdy, ale dám čtyři. Když tomuto filmu může dát odpad, nebo jednu hvězdu můžu si to dovolit. A teď k filmu. Je to příběh o tom jak si šel mexický maník čtyřicet let za svým snem. Musím říct že bych možná nějaké scény zkrátil, ale jinak se tahle cesta podařila vecpat do dvou hodin, což je obstojný výkon. Jak jsem napsal je to pro mě lehce nadprůměrné dílko, i když pro režisérku to bylo patrně dost velké sousto a značně s filmem zápasila.. Peña, jako 23 letý mladík, byl celkem k smíchu, ale v pozdějších letech už byl uvěřitelný. ()

kondor77

Příběh opravdového člověka. Jenom doufám, že američané natočili i španělskou mutaci, protože např. v americkém(!) čtvrtmilionovém městě Hialeah, kde Hispánci zastupují 94% populace, jich dvě třetiny neumí anglicky (zdroj). ()

kockodan odpad!

Spadá pod kategorii SS, Strašná Sračka! Chápu že Latinos v USA potřebují zvednout sebevědomí zvláště po tom, co je Doník ve své 2016 prezidentské kampani všechny kolektivně nazval "Rapists and murderers", ale takhle opravdu ne! Otřesně klišovité a podle šablony všech ostatních "under dog" filmů, kde člen marginalizované minority se vyšvihne i přes všechny překážky společnosti (zde z okopávaní a sklízení polí se zeleninou) a všem to natře a ukáže jak je chytřejší a lepší a vynalézavější a pracovitější než ten ošklivý, arogantní, bílý, anglosaský, kolonizátorský  zrmd, který dostal od society vše na stříbrném podnosu! Zvláště bílí hetero chlapi v rolích v vědeckých výzkumníků NASA jsou zde vyobrazeni jako banda arogantních kokotů v kontrastu k, samozřejmě, milému, na rodinu orientovanému a  prudce inteligentnímu a vzdělanému mexikánci s úžasně podporující a fandící a obětavou Latino manželkou!  Bleh! K zblití! Protože přece musíme všem ukázat na do očí bijícím kontrastu, že Latinos z Mexika jsou mnohem lepší než ta zrůdná, neschopná, kapitalistická banda odporných, tupých, amerických white straight males, tady shodou okolností v podobě vědců z NASA! Tohle opravdu někdo žere? ()

Blackhand47

Rádoby motivující příběh, který ukazuje, že když se nevzdáte a půjdete za svým snem, tak vás i po jedenácti odmítnutích na podvanácté nakonec přijmou. Hrdinů, jimž se tohle stalo, bylo pochopitelně několik, ale José Hernández bohužel není natolik zajímavou figurou, aby se o něm vyprávělo. Byl to syn chudého farmáře, který mu pomáhal s prací, stal se inženýrem a nakonec se dostal až do NASA k úspěšné vesmírné misi... která nebyla ničím přelomová, pokud nepočítáme fakt, že se na ní vydal první hispánec. Samotný akt ve vesmíru je vlastně akorát epilogem a většinu příběhu o astronautovi strávíte jeho rodinným životem a cestou plnou neúspěchů. Film měl i pár silných momentů, ale ona nudná vata a bezvýznamný (byť inspirující) příběh táhnou film dolů. Hodnocení: 60 % ()

• Technik nosnej rakety STS-128 "USA 1", ktorý pomáha Peñovi (Jose) pri vstupe do Discovery a overuje správne tesnenie poklopu vozidla, je skutočný usmievajúci sa Jose Hernandez. (Arsenal83)
  • Natáčanie prebiehalo v Mexico City. (Arsenal83)
  • Michael Peña si už predtým zahral astronauta, a to vo filme Marťan (2015). (Arsenal83)