Příliš krátký život: Případ Isabelly Nardoni

• Brazília Isabella: O Caso Nardoni (viac)
všetky plagáty
Brazília, 2023, 104 min

Réžia:

Micael Langer

Pětiletá holčička zemře po pádu z bytu svého otce. Její matka pak vyrazí do boje za spravedlnosti a strhne na sebe pozornost celé země. (Netflix)

Skeksis

Je mi úplne jedno, kto vyhodil decko z okna. Deti sa z okna vyhadzovať nemajú! (Ak by to niekomu nebolo zrejmé.) Podľa všetkého to bol otecko, ktorý sa snažil ustrojiť to tak, že tam prišiel zlodej (ktorý nič neukradol, a ktorý vystrihol dieru do poistnej sieťky a dieťa vyhodil úplne nezmyselne a zbytočne:)). A mamička, ktorá vedela, aký je jej bývalý muž, nemala ísť chľastať na párty a nedávať dieťa mužovi, ktorý jej neplatí výživné. Takže buď ten škaredý bezprízorný debil zabil svoju dcéru preto, že sa mu už nechcelo platiť výživné (v rámci toho, že má ešte dve ďalšie deti), alebo sa proste stalo niečo, čo sa snažil maskovať ako nehodu. Keď si predstavím, že päťročné dieťa zadrbe tie veľké nožnice do sieťky, vystrihne taký otvor, aby sa tam prepchala a potom s vervou vyskočila... Zdá sa mi to maximálne nepravdepodobné, ale neviem. Možno brazílske deti sú iné. Možno aj preskočia Liptovskú Maru a zaplávajú naspäť ako nič. V každom prípade dieťa vypadlo z okna nie svojím pričinením.  Dokument bol o ničom, nič nevyriešil, bol pomalý a samé zbytočné náreky. Nemala si mať decko v sedemnástich s nejakým retardom!!! ()

TheSpearCZ

Z tvůrčího hlediska je tohle solidní průser. To, že má dokument z nepochopitelných důvodů přes hodinu čtyřicet ještě beru, ale že se bude celou tu dobu pouze spekulovat a ledabyle u toho poukazovat na problém soudnictví, kdy nemáme jiné podezřelé, ale chybí "přímý důkaz" k zodpovědnému obvinění, to teda opravdu žádná výhra není. Čisté 2* ()

Warhorr

V žádném případě jsem nefandil fotříkovi s nevlastní matkou, vlastně si myslím, že to udělali, nebo jen jeden z nich, ale tento dokument je jen jedna velká a pouhá spekulace a spousta nepřímých důkazů k tomu. A tyhle spekulace tu přednáší úplně všichni, co tu vystupují. Jak jsem zvyklý v minulosti z jiných dokumentů, že pachatelé dostanou směšné tresty nebo jsou dokonce osvobozeni a přitom jsou důkazy a fakta jasné, tak tady je to přesně naopak. Není tu vlastně nic, co by přesně dokazovalo vinu oněch dvou, jenom samé domněnky. Video s událostí '' jak se to asi stalo'' je pěkná fraška. Vážně se divím rozhodnutí poroty a soudu. Jako dobře, asi sama nevzala nůžky, neudělala díru do sítě a nevyskočila, navíc v pěti letech, a žádný jiný pachatel než rodiče tu prostě být nemůže, tak to vidím já. Pokud je však chcete odsoudit, potřebujete jasné důkazy a ty tady zásadně chybí. ()

Djoker

Každý případ určitě nepotřebuje vlastní dokument. Vraždu dítěte vyhozením z okna zde totiž převyšuje amatérský průběh soudního procesu. Sice je evidentní, kdo patří mezi užší výběr pachatelů, ale prokázat se to zkrátka nepovedlo a v závěru tak přichází zvláštní pocit a true crime neuspokojení. ()

janmatys

Slabší z dokumentů refluxu, jehož hlavní náplní je mediální omáčka a pocity všech okolo. Kdyby to bylo na hodinu, mohl to být poctivý a věcný dokument, ale takto je to jen hra na city diváků. Stát se něco podobného u nás, vyřešeno je v řádu pár dnů. Nikdo s racionálním uvažováním si přece nemůže myslet, že bude něco pravdy na tom, že do bytu dvou manželů vtrhne zloděj (pro jistotu bez známek vloupání), popadne nůžky, vystříhá díru do ochranné sítě, pak vezme pětiletou holčičku a onou dírou ji vyhodí z okna. A samo oba rodiče jej nejspíše sledují v úžasu a nikoho nenapadne zasáhnout - tak určitě. 50%, a to s přimhouřením obou oči. ()