Láska a sex v Číně

• Francúzsko Love and Sex in China
Francúzsko, 2013, 58 min

Réžia:

Anne Loussouarn

Singles veletrhy, kde se předávají životopisy, speed-dating a lekce v umění svádění, tyto západní vymoženosti prostupují tradiční čínskou společností... S ekonomickou liberalizací Číny a vzestupem bohatých podnikatelů se oživila prastará tradice: konkubíny. Mladé ženy, často studentky z chudších rodin, se stávají poslušnými milenkami bohatých mužů. Ukryté v přepychových bytech a obdařené tučným kapesným si užívají života v klidu a luxusu. Manželky těchto mužů však přistoupily k drastickým opatřením, aby odhalily zločiny svých vrtkavých manželů. To je však jen jedna z podob současné lásky a sexu v jedné z nejrychleji se vyvíjejících zemí světa. (Česká televize)

ostravak30

Je to zvláštní, jak u Asiatů to funguje prakticky pořád stejně. Číňané, stejně jako v jiných podobných zemích, hodně pracují a nemají čas se seznamovat. Nové, technologiemi zkažené generace se už neumí seznamovat a tak si na to pořizují různé kurzy. Čína bohatne, ale paradoxně mizí porodnost, a nejen díky zákazům, a tak brzy nebude mít kdo této zemi vydělávat a ekonomicky se podílet. Problém nejen této země, ale světe div se i Evropy. A Čína je plná paradoxů. Singles veletrhy jsou jedny z mála opravdu překvapivých akcí. V celé sérii Lásky a sexu v ... se tohle opakuje, takže je otázkou, kam svět směřuje, když technologie nás jedním směrem posouvají vpřed a druhým vracejí nazpět. ()