Poison: Greatest Video Hits

(hudobný videoklip)
všetky plagáty

Mr.Apache

Rozhovory proložená kolekce sedmnácti videoklipů našminkované rockové kapely z LA, která patřila v letech 1986 - 1991 k nejpopulárnějším na světě, a dnes po ní neštěkne ani pes. Image Poison bude v očích dnešní mládeže nejspíš naprosto nevydýchatelná a směšná, ale v 80´s byla absolutně cool. Skoro všechny klipy se zaměřují stále na to samé: Ukázat fans co nejvíce jejich idoly, a to hlavně v akci na pódiu. Takže o nějaké nápaditosti nemůže být řeč. Prakticky stačí shlédnout kousky jako "Talk Dirty To Me" (Poison coby metaloví New Kids On The Block) nebo "Every Rose Has Its Thorn" (co jiného použít k dojemné baladě, než zpomalené záběry?) a viděli jste všechno. Ovšem v osmdesátých tyhle klipy hltal vyprahlý fanda s očima navrch hlavy a hubou dokořán! Nebudu teď hodnotit muziku - ta je pro mě pořád za pět hvězdiček - ale videoklipy. Ty tři hvězdy, které za ně udělila kleopatra, jsou sice pravdě blíž (a to je fanynka :-), ale já z velké nostalgie přidávám ještě jednu - za těch pár kousků, co dodnes neztratily drive. 95% dnešní mládeže si ovšem od těch "adekvátních" tří může jednu odečíst. A klidně i víc: NEBUDE SE VÁM TO LÍBIT! Poison jsou totiž o tomtéž, jako celé eightees. Ostatně, ústřední slogan jednoho z jejich hitů to vystihuje velice trefně: "Nothin' But A Good Time". A o tom to bylo. ()