Deliver Us

Hrdinkou je jeptiška ze vzdáleného kláštera, která tvrdí, že je těhotná díky neposkvrněnému početí. Vatikán posílá kněze, aby to prošetřil. Existuje obava, že tato jeptiška může být začátkem starověkého proroctví a že porodí dvojčata, jednoho Mesiáše a druhého Antikrista. (LIVINGDEAD)

iXtr3m3

Technicky zručne natočené, herecky slušne odohrané, ale obsahovo ma to veru neuchvátilo. Niektoré dobré scény viď. krvavý úvod sa bijú s odlfláknutými scénami, viď. smrť vlkmi, kde vlastne ani nič neukázali. Dostali sme sex, ale nič, čo by sme už nevideli, takže max. lepšie dve hviezdy a súčasné hodnotenie je ešte celkom vyššie ako by sa hodilo. ()

BROKEN_

Technicky skvělé. Atmosféru to má místama slušnou. Film se někdy bohužel táhne a ubral bych na některých vizích/nočních můr či na některých výjevech. Ke konci jsem toho měl dost. Film nabídne i pár nepříjemných scén, které jsou opravdu povedené (zabití policistů je správně surový). Ve výsledku je tento náboženský horor o narození dvojčat a proroctví Mesiáše a Antikrista fajn jednohubka. 5,5/10 ()

ricci.s

Kňaz sa snaží zachrániť tehotnú mníšku, ktorá porodila vďaka duchovi svätému dvojičky - jedno dieťa má byť podľa proroctva spasiteľ a to druhé antikrist. Samozrejme existujú cirkevníci, ktorí by pre istotu obidve deti zniesli zo sveta, aby nenastala apokalypsa. Síce náboženské horory mi väčšinou nehovoria veľa, tento bol naozaj výborný, plný psychologického teroru, rôznych desivých hlasov, vízií a nočných môr, a dokonca, keď už je to potrebné, nešetrí ani brutalitou. Možno aj jeden z najnapínavejších hororov za poslednú dobu, nehovorím, že je vyložene strašidelný, ale konečne som pocítil aspoň trocha adrenalínu. ()

tron

Za mňa strašné utrpenie. Dávam „až“ 2*, lebo ono to nie je úplné béčko a už tobôž sračka, ale mal som normálne problém dopozerať to do konca. Tak nepríjemné herecké výkony natoľko nesympatických hercov som dávno nevidel, k tomu strašne silená pseudo hororová atmosféra. Scény jedno veľké klišé, dialógy o ničom. ()

EvilPhoEniX

Za mne překvapivě slušný náboženský horor. Film se soustředí na těhotnou jeptišku, která čeká dvojčata, vše nasvědčuje proroctví, že čeká Mesiáše a Antikrista a to se církvi nelíbí a plánuje děti zabít. Jenže se jí podaří s dvěmi knězi utéct. Musím říct, že první čtvrtina je solidní. Už ve druhé minutě se tu mačetou sekají hlavy a stahují lidi z kůže ( Kéž by takhle začínal každý film !!   ), následný útěk je taktéž podán napínavě a bavily mě všechny ty noční můry/vize, které jsou slušně creepy. Střed filmu však začíná stagnovat a hodně se přešlapuje na místě, naštěstí se to v závěru lehce vylepší ( Sežrání vlky je natočeno hodně syrově a nepříjemně + likvidace policistů nabídne fajn gore). Došlo i na sex a líbila se mi hudba. Řemeslně je to taktéž ok, zápletka mi přišla být zajímavá a nenudil jsem se, takže za mne fajn jednohubka, která sice mohla být více utržená z řetězů, ale rozhodně mě neotrávila jak místní budižničemy. S atmosférou se mohlo pracovat lépe, ale alespoň potěšila nečekaná brutalita. 6/10. ()