Trojročný šimpanz Jack bol súčasťou univerzitného výskumného projektu dr. Kendalla, kde sa naučil veľmi dobre komunikovať s ľuďmi. Po tom, čo dr. Kendall nečakane zomrie, chcú vedci použiť Jacka na biologický výskum. Našťastie, laborant Darren chce Jackovi zachrániť život a pomôže mu ujsť - posadí ho na prvý vlak idúci do jeho rodiska a k jeho matke. Jack však zastávku prespí a ocitne sa v zasneženej Kanade - krajine snehu, ľadu a ľadového hokeja. Opustený v neznámej krajine však Jack už čoskoro nájde nových priateľov, mladých súrodencov Taru a jej brata Stevena Westoverovcov. A hoci je to Steven, kto hrá ľadový hokej, práve jeho sluchovo hendikepovaná sestra Tara naučí Jacka korčuľovať. A tak má hokejový tím čoskoro nového hráča, ktorý korčuľuje oveľa rýchlejšie, strieľa oveľa prudšie a hrá oveľa tvrdšie než kolegovia, no hlavne vychytá všetky banány! (TV JOJ)

pista_baci7

Z bývalej levočskej požičovni kaziet sa to raz nedopatrením dostalo aj do nášho prehrávača...* zato, že opica korčuľuje lepšie ako ja... ()

Brano

Príjemná rodinná komédia, s perfektne vycvičením šimpanzom. Zápletka jednoduchá, ktorá je doplnená jemným humorom, ktorý rozhodne neurazí. Herecké obsadenie sa mi páčilo a herci pôsobili prirodzene. Toto je jeden z tých typických kanadských rodinných filmov. Síce je to proti akejkoľvek logike, ale občas treba brať film s nadhľadom a veľmi sa nezamýšľať nad dejom. Je to predsa rodinný film, v ktorom sa fantázii medze nekladú. Vyzdvihnem aj peknú hudbu, ktorá dodala to správne čaro. Krásne zasnežené kanadské prostredie + hokej + šimpanz, ktorý ho hrá. Mne sa táto kombinácia páčila a Jack ma nie raz pobavil. S ohľadom nato, že ide o žáner "rodinný" dávam za 4*. ()

CZRohlik

Taková nenáročná rodinná blbost, která není ani nějak extra zábavná. Vlastně to ani nesplňuje parametry pro dobrej rodinnej film. Jediný co film drží nad vodou jsou veškerý scény s opicí, který jsou prostě vtipný. Jinak to co se týče postav nebo příběhu nenabízí zhola nic. Děj je předvídatelnej a ničím zajímavej, prostě si tu hodinu a půl odbijete a během toho se párkrát zasmějete nad opicí... to je tak nějak všechno. Jako film do pozadí asi fajn... 4/10. ()

Holusacek

Celkem průměrná zábava,ale z prvu ocenit nápad,že koho by napadlo udělat film o opici,která hraje profesionální hokej,BRAVO!!!=55% Robert Vince film pojal ještě celkem v pohodě a slabé zábavě na obyčejný dětsky smyšlený film,s přehledem brát,že je hlavně určen pro děti. ()

Gagin

Pro děti hezké a milé, pro mě třitroublé a trochu trapné. Nicméně jak říkám dětem se to líbit může. Já osobně dávám ** hvězdy. ()

hypperbola

Jedna hvězdička za hokejovou tématiku a další dvě za skvěle vytrénovanou opici. Srdce to má za tři hvězdy a mozek za odpad, jenže já volím srdcem. ()

Bojinda

Samozřejmě hovadina, ale koukal jsem na to v autobuse cestou z Rakouska po celodenním lyžování a ani neusnul. A umejte si toho šimpána, smrdí. ()