Trojročný šimpanz Jack bol súčasťou univerzitného výskumného projektu dr. Kendalla, kde sa naučil veľmi dobre komunikovať s ľuďmi. Po tom, čo dr. Kendall nečakane zomrie, chcú vedci použiť Jacka na biologický výskum. Našťastie, laborant Darren chce Jackovi zachrániť život a pomôže mu ujsť - posadí ho na prvý vlak idúci do jeho rodiska a k jeho matke. Jack však zastávku prespí a ocitne sa v zasneženej Kanade - krajine snehu, ľadu a ľadového hokeja. Opustený v neznámej krajine však Jack už čoskoro nájde nových priateľov, mladých súrodencov Taru a jej brata Stevena Westoverovcov. A hoci je to Steven, kto hrá ľadový hokej, práve jeho sluchovo hendikepovaná sestra Tara naučí Jacka korčuľovať. A tak má hokejový tím čoskoro nového hráča, ktorý korčuľuje oveľa rýchlejšie, strieľa oveľa prudšie a hrá oveľa tvrdšie než kolegovia, no hlavne vychytá všetky banány! (TV JOJ)

Snipsley

Co k tomu říct? Obyčejný hloupý film, který si získá leda velmi mladé přížnivce právě hlavní opičí postavou a jejími nenáročnými vtípky, díky kterým VIP získá alespoň jednu hvězdičku. Víc si nezaslouží. Je určen pro chvilkové pobavení malých dětí a je to škoda, že téma ledního hokeje se nedostává do kvalitnějších filmových sfér. Tady se jen ztrapňuje a všem je jasné, že cokoli v tomto filmu na ledě uvidíte, by se ve skutečnosti jen tak nestalo... Alespoň si režisér Vince na nic víc nehraje. ()

CZRohlik

Taková nenáročná rodinná blbost, která není ani nějak extra zábavná. Vlastně to ani nesplňuje parametry pro dobrej rodinnej film. Jediný co film drží nad vodou jsou veškerý scény s opicí, který jsou prostě vtipný. Jinak to co se týče postav nebo příběhu nenabízí zhola nic. Děj je předvídatelnej a ničím zajímavej, prostě si tu hodinu a půl odbijete a během toho se párkrát zasmějete nad opicí... to je tak nějak všechno. Jako film do pozadí asi fajn... 4/10. ()

kaposlav

Asi tak do polovičky filmu sa to javilo ešte celkom dobre s občasnými momentami, kde opatrovatel nezvládol svoju hereckú úlohu ani náhodou, ale od nástupu šimpanza na zápas to bola vyložene fraška vhodná len pre deti a jednoduchších ľudí. Nebyť tých sílených ksichtov a úšklebkov, tak by to bol uspokojivý rodinný film pre diváka nižších nárokov. Slabinov filmu boli samotný herci a z časti aj scénar. Pre deti dobré, ale ake je to pre ostatných hovorí samotné hodnotenie uživatelov a ich komentáre. ()

inachisio

Je mi docela líto toho nízkého hodnocení, protože je to velmi milý film s velmi milou opicí v hlavní roli a velmi milými vedlejšími postavami, který možná scénářem ani efekty nepředčí ostatní filmy, o to více je ale přirozenější a milejší. Pro mě je to film mého dětství, který mě inspiroval a na nějž si stále někdy vzpomenu. ()