Šimpanzí tréner Alec McCall (Matthew Modine) zachráni Clemensa zo spoločnosti ZIT. Táto zločinecká firma chce využiť opičích vojakov pre svoj plán na ovládnutie sveta. Na úteku však hrdinovia musia splniť omnoho zložitejšie úlohy, než by ZIT dokázala vymyslieť. Napríklad naučiť Michaela hrať futbal a najmä pomôcť mu získať dievča jeho snov. (TV Markíza)

MickeyStuma

Rodinná komedie se šimpanzem. Tohle dříve fungovalo. Ale teď? Je to celé podivně zmatené, nevýrazné a až moc ztřeštěné. Děj je sice jednoduchý, ale bohužel těžko uchopitelný. Děti tomu prostě neporozumí a dospělí budou jen kroutit hlavou, co že je to zase za blbost. Tohle se zkrátka zase až tak moc nepovedlo. ()

xerno

Matthew Modine je u mě výborný herec a toto beru jako takový úlet. Když tuto komedii nějak popíšu, budu se držet pravidla nespoilerování. Když se ze začátku díváte, připadá vám to jako takový expost, no, ale až zjistíte, že ten komplic je opice, napadne vás, jak je to strašně prudérní. Pak se to ale otevře a po viděné laboratořï usoudíte, že se bude jednat o solidní film 4*. No jo, zvrch celého filmu přijde jako takové neviňátko, děsně pozitivní vtíravá komedie nepojednávající o ničem neznámém. Jednoduše zlo a dobro, které proti sobě bojují a na konci zlo prohraje a děsně pozitivním naprosto nepolitickým úvodem konce velké srandy a oslavy. Kdo by se tomuto neubránil, prostě rodinná pozitivní komedie, u které se každý upřímně zasměje. Tak to prosím, to je omyl, já jsem se u toho vůbec nesmál, takové primitivní vyjádření chování civilizovaného a od dítěte vycvičeného šimpanze, který v komickém převleku vypadá ¨úžasně¨. Takže za obrovskou snahu tvůrců udělat ze sračky kvalitní film 1*. Za ¨chudáka¨ vycvyčenou opici 1* a za Matthew Modine tu poslední, celkem 3*, což si myslim je tak akorát... ()

nash.

Nenáročná komedie, která dospělce k smrti znechutí, intelektuála k smrti otráví a kinofila k smrti unudí. Pokud se ovšem dotyční dívali okem dospělého, kinofila nebo intelektuála, nic jiného si nezaslouží. Tahle nenáročná zábava je totiž se všemi svými klady i zápory stoprocentně a otevřeně dětská a věřím, že děti se u ní bavit budou. ()

902 10

dnes uz nikdo nepochybuje o prinosu simpanzich komedii pro kinematografii. maji sve nepopiratelne kvality a koneckoncu treba takovy ingmar bergman jich natocil hned 5 a asi by jich bylo i vic, kdyby mu orangutan michaela jacksona bubbles pri poslednim nataceni neukousl ruku. zkratka a dobre, simpanzi komedie maji (mame) vsichni radi, tedy krome manzelky ingmara bergmana, ale i ta je pred onim znamym a dobre zdokumentovanym incidentem pry milovala a ve dvou si dokonce zahrala hlavni roli. funkey monkey sice "big chief ingmar" nenatocil, ale jinak je tu vse, co ma spravna simpanzi komedie mit - hezky vztah mezi muzem a opici, intimni pratelstvi mezi malym chlapcem a opici, hecovani a placani po ramenou mezi chlapcovou matkou a muzem, partie sachu se smrti atd. matthew modine prohlasil, ze "funky monkey je neco jako shawshank, jenom zabavnejsi". nezbyva nez divoce zakyvat, zatleskat a sestrelit duchodce bananem na znameni souhlasu. ()

• Původní verze filmu byla natočena ve Francii, ale studiu se nelíbila, a tak byl snímek natočen znovu. (Terva)
  • Natáčení filmu probíhalo v San Diegu. (Terva)