Co přinutilo vzdělaného a inteligentního muže k tomu, aby přepadl banku v centru města? Kolik peněz potřeboval a na co? Pachatel je nekompromisní. Vpadne do banky, zajme rukojmí a před budovou odpálí bombu. Naštěstí zatím není nikdo zraněn. Pohotová pokladní ještě stihne stisknout tlačítko nouzového volání a oznámit přepadení na tísňové lince. Díky tomu na místo téměř okamžitě přijíždějí policisté, útvar rychlého nasazení i další specialisté a začíná náročná policejní akce se snahou zachránit ohrožené lidské životy. Mezi desítkou rukojmích jsou těžce nemocný senior, bývalý příslušník Československé armády, významný poslanec, advokát se svým synkem, mladá maminka s dcerkou a několik zaměstnanců banky včetně ředitele pobočky. Byli všichni tihle lidé jen ve špatné chvíli na špatném místě? Mobilní telefony pomohou policistům rychle zjistit identitu rukojmích a jeden nepřijatý hovor přivede do policejního vozu lékařku, která zná pachatele osobně. Jde o jejího přítele, mezinárodně uznávaného špičkového vědce. Spolu s ní postupně odkrýváme pachatelovu motivaci a sledujeme příběh jeho dcery, který má překvapivé souvislosti s jeho útokem na banku. (Česká televize)

jack_scott

Asi jsem viděl jiný film, než většina recenzentů, co zjevně čekají Oppenheimera od televizní produkce...Inu, nízkému IQ se nic nevyrovná, že. Na české poměry docela zajímavý a zpočátku i akční snímek o přepadení banky, které má mnohem hlubší a smutnější podtext, než si většina primitivních, samozřejmě bezdětných, libtardů dokáže představit. 75%. ()

Tosim

Jiří Svoboda se svými thrillery skrz atraktivní zápletku snaží vyjadřovat ke společenským jevům současnosti, na čemž by nebylo nic špatného. Většinou si vybere nějakou literární předlohu, ovšem sám si ji zpracuje do scénáře a výsledky jsou všelijaké. Nevím, jestli je to zrovna tímhle, ale Cesta do tmy je zatím to nejhorší, co cca za dvacet let natočil. Bez napětí, šťávy, plné klišé a jednorozměrných postav (pomalu až karikatur), s vizuálními hrátkami á la devadesátá léta, neustále se opakujícími scénami, které divák znovu vidět nepotřebuje, ale kterými ho lze mučit. Jiří Svoboda je bez debat legenda, ale pokud natočí ještě dva, tři podobné snímky otřesné úrovně, nepůjde to k duhu vůbec nikomu. ()

sherudan

Chvílemi jsem si nebyl jistý, jestli se nedívám na parodii, něco jako Muž z Acapulka nebo tak. Když se význačný vědec promění v temného mstitele a ukládá mrtvoly dealerů jednu po druhé do aut na vrakovišti, mělo to grády MontyPython, nebo alespoň Švandrlíka v životní formě. A hrát chlastací hru "napij se při každém klišé", tak tři dny nevstanu. ()

Slarque

Nakonec jsem se vlastně zasmál víc než u mnohých komedií. Ale jestli to měl být thriller, tak je výsledek spíš k pláči. Všechno tak strašně na sílu, až se to nedá brát vážně. Do toho šílená střihová skladba, u které jsem se skoro ptal, na čem ti lidé jedou. Drogy jsou svinstvo, souhlasím. Ale hloupé filmy nás před nimi neuchrání. ()

bearmeedek

Dobrá, nakonec šlo o pomstu. Ale tak jak "lupič" přepadením banky nic nezmění v přístupu odpovědných orgánů k drogové situaci, nezmění se nic ani takovým příběhem. Zvlášť, když otec na svou dceru neměl v jejím mládí pro práci čas a nepřímo jí pomohl dostat se do této společnosti. A naprostý úžas k chování policie. Odstřelovač má na mušce ozbrojeného zločince v bance, který už kolem sebe střílel a někoho i zranil, a dva policejní důstojníci se na sebe bezradně dívají a nedají rozkaz k výstřelu. To je absolutní blbost! ()

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy