Miguel se chce prát

• USA Miguel Wants to Fight

Skupina kamarádů žijících v texaském San Antoniu se zaplete do rvačky, ze které jeden z nich, Miguel, zbaběle vycouvá. Teď musí dokázat svou mužnost tím, že se s někým porve dřív, než se jeho rodina na konci týdne odstěhuje. (Disney+)

Aljak odpad!

To čo bolo zač? Už podľa popisu to znelo divne, ale reálne to bolo ešte horšie ako som predpokladal. Pre koho bol vlastne tento film? Lebo to nebolo ani pre deti, ani mládež, ani dospelých, ani pre milovníkov drám, ani akčných filmov, ani komédií. Celé to bolo ako taký manifest trápnosti a celkové posolstvo "pobiť sa", to bolo fakt nezmyselné. Nehovoriac o poriadne nesympatických postavách, čudnom deji, a dialógy radšej ani nekomentujem. Proste trapas, a po dlhej dobe dávam niečomu hodnotenie Odpad! ()

Marcos22

Těžkotonážní teen C-čko, postavené na sobeckosti hlavního protagonisty a absurdním motivu poprvé se s někým poprat. Miguel se chce prát se snaží být zábavný (vyzvání staříka v sámošce k boji slovy "Naser si, dědku."), také se snaží být hodně cool (paroduje bojové scény řady známých filmových fláků, od Hry smrti, přes Matrix až po Tygra a draka), a nakonec se snaží být i sociálně uvědomělým dramatem (hledání vlastní identity, ztráta přátel). Ve většině z těchto aspektů však totálně selhává, ať již svou trapností, přehnanou vulgárností, amatérskou prací kamery či hereckou nekvalitou. Ten pozitivně nejsilnější moment snímku přichází v jeho posledních dvou minutách, což je ohromně málo, a na víc než jednu hvězdu to nestačí. Tomuto filmu se doporučuji všem vyhnout a svůj drahocenný čas zaměřit na nějaký kvalitnější kousek. Jedna hvězda. 👎 (18.08.2023) ()