Láska a sex v Izraeli

(TV film)
  • Francúzsko Sexe et amour en Israël (viac)
Francúzsko, 2022, 52 min

Poznejte jeden z nejmladších států na světě z netypického úhlu pohledu. V zemi plné rozporů se mísí striktní ortodoxní pravidla se sexuální uvolněností... Dokumentární snímek je koláží několika příběhů současných Izraelců, kteří zastupují různé společenské a náboženské skupiny, a poskytuje celistvý obraz milostné sféry v jednom z nejrozporuplnějších států. Uvidíme moderní ortodoxní Židovku Lior, která se těší na svatbu se silně nábožensky praktikujícím mladíkem, se kterým si doposud ani nepodala ruku, či mladý židovský pár, kterému je kvůli zahraničnímu původu rodičů znemožněn církevní obřad a ten civilní musí absolvovat v zahraničí, jelikož civilní sňatky v Izraeli neexistují. Neopomeneme ani vztahy mezi mladými vojáky obou pohlaví, jelikož vojenská služba je v této zemi povinná pro chlapce i dívky, homosexuální vztahy, maximální podporu porodnosti, již však doprovází řada doporučení hraničících s pověrami, či sexuální terapii podporovanou rabíny. (Česká televize)

Marze

V tomto dokumentu na České televizi mě zaujalo to, že je v Izraeli dvakrát větší porodnost než ve Francii, kde musí obyvatelstvo doplňovat jinými kulturami a hrozí tam občanská válka. ()

ostravak30

Další země plná protikladů, které opravdu udivují. Pár, který se prakticky nezná a doslova po pár týdnech se už berou. Homosexuální sňatky jsou zakázány, přesto se tyto vztahy v zemi tak nějak tolerují stejně jako v armádě, ačkoli je to zakázané, ale na sociálních sítích se Izrael těmito skutečnostmi chlubí. Je to země tradic, což se dá od Izraele očekávat. Víra je tu na prvním místě. Jenže zároveň židé neustále bojují s muslimy, země podporuje porodnost, z tohoto by si naopak mohla vzít příklad vymírající Evropa. ()