Dym

• Česko Smoke (viac)

Skupina lidí, jejichž životy jsou propleteny díky jejich příteli, manažerovi newyorského obchodu s doutníky Auggiemu (Harvey Keitel). Patří sem: spisovatel, který neumí psát (Hurt), zdráhavý otec, který utíká před svou minulostí (Forest Whitaker), ulice znalý puberťák snažící se najít sám sebe, Auggieho bývalá přítelkyně, kterou velmi dlouho neviděl a jež se vrací s překvapivými zprávami! Kritici a diváci přivítali neobvyklý humor Smoke, důvtip a skvělé herecké výkony. (oficiálny text distribútora)

Greg25

Přenést na plátno obyčejnost, takový ten pocit útržků osudů lidí, co bydlí ve vaší čtvrti a vy je znáte jen letmo, sem tam o nich slyšíte a jež vstupují do vašich životů jen tak okrajově, vzdáleně a přitom hmatatelně, reálně. Sakra, tenhle pocit přenést na plátno s přirozeností to dá zabrat a Smoke jedním z takových filmů je. Postavy a jejich eskapády, které vstupují do jejich životů jaksi mimoděk, lehce plynoucí, nudně strávený a přitom se dotýkající lidskosti v té nějčistší podobě. Nikterak dějový film, přesto tak lehce plynoucí jak život každého z nás. Jeden z mála filmů, který to dokázal unést a přitom ani na chvíli nenudit. 85% ()

Chudobka

Ani nevím, kolikrát jsem viděla tenhle film. Vím jen to, že se mi líbí čím dál víc a pořád mě dojímá. Kdybych si tak mohla dojít do malého krámku a poklábosit s Auggiem nebo Paulem. Fotit každý den ráno v 8 stejnou ulici. Když jsem film viděla poprvé, nadchl mě tento nápad tak, že jsem o něm uvažovala. Ale mám ještě nějaký čas, třeba to ještě zkusím. W. Hurt, H. Keitel a F. Whitaker je parádní trojka. Mám je pořád před očima. ()

Lukoye

Film, který vám dokáže, že spěchat nemá cenu, že jedině život v pomalém pruhu vám ukáže o čem vlastně je. Pomalý, citlivý styl vyprávění vás ukolébá do blaženosti a vy se můžete nechat unášet na vlnách příběhu, který se tak parádně rozjíždí. Směrem ke konci filmu jsem se do filmu pořád víc zakousával a když to skončilo, zůstal jsem naprosto spokojenej po docela dlouhou dobu. Moje oblíbený scéna je v té chvíly, kdy se provalí otcovství a všichni sedí na zahradě v sedačkách. Možná jednu vůbec z nejlepších filmových scén co jsem viděl. Keitel hraje opravdu ryzího dobráka, i když to tak ze začátku tak nevypadá. Kdo viděl film Vztek, který byl natočený na stejné platformě se stejnými herci plus navíc, bude překvapen. Zatímco Vztek je spíše koláží rozhovorů a scének, Smoke má myšlenku, jenž se táhne celým filmem. Nesrovnával bych je, ale Havey se mi líbil víc ve Smoke. ()

snatch

Jedno z zejmilejších filmových překvapení, které jsem u televize zažil. Naprostou náhodou jsem pustil TV, koukal na ten krámek na rohu, na ty nádherně vykreslené (a zahrané) postavy a na konci filmu jsem dobrou půlhodinku seděl s otevřenou pusou :) Rozhodně si nenechte při případném opakování ujít ! ()

IBBY

...pokud jste někdy měli pocit že váš život plyne tak nějak pořád stejně...že se nic ale vůbec nic neděje...že všichni kolem vás jsou na tom o poznání lépe pak vězte že právě tohle je vaše jistota...protože až se jednoho dne probudíte a "vaše" ulice bude úplně jiná...sousední trafika zavřená tak možná i vy už budete někým jiným...pohoda a klid čišící z každého záběru mi dávají naději že nějaké ty jistoty v životě snad opravdu existují a to navzdory všem nutným změnám kolem...a H.K. v roli díky které bych ho chtěla (nejen) za souseda... ()

Gastovski

Pěkné rozprávky s Harvey Keitelem, Hurtem i Whitakerem, přesto mně film moc neoslovil. Celou dobu jsem balancoval v hodnocení mezi 3 a 4*, chtěl sem dát 4* za vynikající herecké výkony, ale poslední "vánoční" povídka se mi narozdíl od většiny lidí tady moc nezamlouvala a tudíž dávám horší variantu. Pro někoho to je zážitek na celý život, pro mě obyčejný film na odpoledne. ()

Aere

Neuvěřitelně hřejivý film. Nádherná mozaika příběhů, která svou konstitucí může připomínat Pulp Fiction, nicméně zde se nic jako retrospektiva neděje. Skoro bych řekl, že to ani do těch kapitol nemuselo být rozděleno, protože se děj stejně stále prolíná. Závěrečný monolog Harveyho Keitela a rozhovor s Williamem Hurtem musí zahřát prostě každého. ()

Mr. Sandman

Zpomalující nezávislý snímek pro ty, kteří umí ocenit dobrou historku. Pábitelsky roztomilý majitel trafiky, poskytuje v době, kdy kouření ještě plnilo svůj původní účel, tedy zklidňovalo a přivádělo člověka k hlubším myšlenkám, azyl mnoha zvláštním postavičkám z Brooklynské spodiny i intelektuálům a spisovatelům, kteří hledají inspiraci a útěchu z vyprávění. Chcete-li se něco dozvědět o vznešenosti a kouzle tak obyčejných denní rituálů, jako je pořizovat fotografii stejné ulice ve stejnou hodinu každého dne, chcete-li slyšet ten nejdojemnější a nejlidštější Vánoční příběh, který zároveň nezahrnuje žádné děti a kupy dárků, ale naopak hned dvě krádeže, chcete-li vědět, jak důležité je přátelství pro vyrovnání se se ztrátou blízkého, chcete-li vidět, jak člověk dokáže čelit pěně dní za pomoci vtipu a fantazie, pak se klidně nechte vplést do dýmu, ze kterého je spředena tato příběhová tapiserie. ()

GOREGASM

Výborně napsané a civilně zrežírované drama, které dává maximální prostor hercům. Triumvirát Keitel (ukecaný), Hurt(vnitřně rozervaný) a Whitaker (animální) šlapou na maximálku a ani jejich kolegové za nimi nezaostávají. A srdce filmofila se tetelí blahem. Smoke je vynikající snímek koncipovaný formou kapitol, který si nepomáhá žádnými scénaristickými nebo režijními fintami a sází správně jen na kvalitní příběh. 80% ()

Shona

Podobných snímků, kde se proplétají osudy několika lidí je vícero. Na kterou stranu hodnocení se misky vah převáží záleží na několika věcech. Především na hercích a jejich výkonech, na poutavosti jednotlivých příběhů, na hudbě apod. Smoke sice patří k tomu lepšímu, ale Air I Breathe se mi líbí víc. ()

Iriquindae

Výborný povídkový film plný propletených a zajímavých osudů. Nelze se ubránit srovnání s mladší Jarmuschovou záležitostí Kafe a cigára. I z toho ale vychází hodně dobře, není sice vizuálně tak zajímavý a poutavý, ale vynahrazuje to uvěřitelností a lidským teplem. Tenhle film je prostě opravdový a zanechá ve Vás nádherný pocit, že to tu snad přeci jen stojí za to :) ()

Jeand´Boa

Perfektní komedie založená spíše na hovorech...na hovorech obyčejných lidí...tento film se rozhodně nerozplyne jako dým...na něj se zkrátka musí vzpomínat... ()