Prázdniny s Broučkem

• Česko Prázdniny s Broučkem

Bára Poláková a Lukáš Príkazký sa vydávajú do Chorvátska s karavanom. A nielen takým hocijakým! Nečakané dedičstvo im prihrá karavan, ktorý sa odjakživa volá Brouček. A Jadran sa zdá byť na dosah... Cestou ich však čaká množstvo prekvapení a nečakaných zážitkov, s ktorými nepočítali. (Bontonfilm SK)

Koda

Prázdniny s Broučkem je další z českých filmů, který se celkem podařil. Musím pochválit kreativitu nápadů, která tomuto filmu dávala celkem šmrnc. Upřímně mě české filmy moc nechytaly, protože si myslím, že se stále opakují herci, které znám z jiných filmů a mě tam prostě moc nepasují, ale tady mi vůbec nevadilo, že ve filmu hrál pan Zedníček, nebo pan Nový. Milý film, který není moc ukecaný, je zábavný, někdy sprostý, ale hlavně u toho člověk neusne, protože se tam pořád něco děje. Každou chvíli se na Broučkovi něco po**re, takže rodina je prakticky furt na nohou. To je zase ale na tom to pěkný, že i když se pořád něco koní tak i to může být celkem zajímavý zážitek z dovolené. Překvapilo mě, že na tento film zas až tak tolik nepřišlo do kina, protože to má celkem dobrý potenciál. Doporučuji zhlédnout. ()

charles3

Vcelku pohodová rodinná letní komedie, která sice nenadchne ani neurazí, ale prázdninově naladí a přiměřeně pobaví. Děj je poměrně řídký, naštěstí proložený několika dobře napsanými, obsazenými a zahranými postavami, občasnými fóry a řadou (ne)očekávaných potíží. To vše proloženo recyklovanou hudbou (Schellinger, Katapult) a (snad) původní závěrečnou písničkou. Rozpočtem se sice snímek hodí spíše do televize, ale z plátna z něj mnohem silněji dýchne ta letní atmosféra. Na debut docela podařené, za mě čisté silné ***. ()

mina_harker

Film by se hodil více do televize. Je to takový jednoduchý příběh s docela příjemnou letní atmosférou. Nečekejte velké herecké výkony. Lukáš Příkazký to zachraňuje svým sympaťáctvím. Alespoň mi v kině nebylo za tvůrce vyloženě trapně, ale peníze by se daly využít smysluplněji než jít na tento počin. ()

Slepejsek

Hromádka klišé (cokoli tam začne, okamžitě víte, jak se to bude vyvíjet a jak to skončí) a přesto (nebo právě proto?) celkem osvěžující... Jednak jsou to trochu jiná klišé než všude okolo (detektivky a vztahovky) a jednak můžete totálně vypnout mozek, nic neřešit, na nic nemyslet, jenom relaxovat s neagresivní kulisou... ()

erdeguan33

Příjemná, svěží, pohodová letní komedie o jedné rodince, která nic neřeší a vše, co se jí na cestě do Chorvatska k moři, přihodí, bere s úsměvem a v pohodě. Výběr herců super. Děj komedie neotřelý a nepředvídatelný, prostě tohle se po dlouhé době, kdy česká komedie vyvolává v lidech spíš pocit trapnosti, povedlo na jedničku. Já dávám plný počet hvězdiček. Film jsme si užili a odcházeli jsme z kina s pocitem pohodičky a s těšením se na léto........které tedy doufáme neproběhne, dle tohoto scénáře, hahahaahah. ()

• Film se natáčel během léta 2023 u řeky Berounky, v Kostelních Střímelicích a dalších místech s prázdninovou atmosférou za podpory Plzeňského kraje. (rakovnik)