Tichá dáma: Vraždy postarších žen

• Mexiko La dama del silencio: El caso de la Mataviejitas

V letech 1998 až 2005 došlo v mexickém hlavním městě k sérii vražd starších žen. Výsledek intenzivního pátrání po pachateli pak všechny zaskočil. (Netflix)

sofiapetra

Zajímavý případ, o němž jsem nikdy neslyšela. Za 8 let vrah/vražedkyne (nebudu prozrazovat) uškrtil/a 49 osmdesatiletych babiček u nich doma a mexická policie byla úplně bezradná. Až jeden podnajemnik načapal vraha/vražedkyni prakticky při činu a díval se, jak poklidně odchází z bytu. Ale naštěstí instruoval alespoň sousedku, ať to řekne policajtům, kteří se nudili v autě opodál - a ti tedy nelenili, vystoupili z auta a pachatele/pachatelku zadrželi. A všichni dohromady pak dostali metály za hrdinství. I ten podnajemník. A zlodějka, kterou za ty vraždy odsoudili už dřív na 40 let, zjevně omylem, možná bručí dodnes. Sladké Mexiko, kdo by tam nechtěl jet! ()

klukluka odpad!

Jestli jsou takhle blbě udělaný i ty slavný mexický telenovely, tak se nedivím, že jsem nikdy žádnou neviděl. Po deseti minutách jsem se ošíval, po dvaceti už jsem od toho odbíhal, po třiceti přišel na řadu rychloposuv, a když zbývala do konce hodina, tak jsem to zabalil. U sousedů na severu uměj dokumenty setsakramentsky líp, máte se co učit. ()

Psycho.R

Velmi smutná představa, jak stáří lidé umírali rukou jedné psychopatické osoby. Ovšem dokument je natocen extrémně nezajímavě, hodně částí vyšetřování je zbytečně zdlouhavé a k nicemu nevede. Což je i špatný obrázek pro mexickou policii, která ve věci mordů dlouho nic nedělala a pak radši zatýkala každého. Mexičani mají ještě co dělat, aby se naučili používat střihačské nůžky. ()

oveckaoa

V Mexiku od roku 1998 do roku 2005 došlo k vraždám 16 důchodkyň policie první zatkla jednu ženskou co obvinila z několika vražd ta se přiznala jen ke krádežím a dostala přes 40 let pak obvinili jednoho chlápka ten se nepřiznal k ničemu a dostal přes 70 let a ve vězení zemřel. Ačkoliv ti dva seděli ve vězení k vraždám docházelo stále až jednoho dne policie zatkla Juanu Barrazu co dělala wrestling a měla přezdívku Paní Ticha. Později dostala přes 700 let vězení. Dokument je to slabý a nudný dvakrát jsem u něho i usnul, tak, že některé informace píšu zpětně.   Posledních 20 minut je spíše agitka kdy si stěžují, že ženská dostane vždy nejvyšší trest , ale proč by ji měl člověk litovat , když se sama přiznala a byly nalezeny proti ní i důkazy. Na konci máme i ukázané jak jsou Mexičané zvrácení, když o ní točí divadelní hry jsou tam i různé hry a karty atd. Jinak ve filmu je řečeno, že do roku 1940 nebyl v Mexiku žádný sériový vrah což není pravda byla tam třeba Felícitas Sánchezová Aguillónová zatčena v roce 1941 co zabila odhadem až 40 dětí. 60 procent ()

*CARNIFEX*

Pomerne neznámy prípad o sériovej vražedkyni z Mexika, ktorý Netflix nepodal úplne precízne, keďže z pohľadu samotného zločinu sa nejde až do takého detailu, pričom ani samotné spracovanie nie je nijak extra prevedenou, filmárskou prácou, no nejaká tá autenticita či poukázanie na justičný omyl, sa Netflixu opäť podarilo, a to sa ráta. Škoda len, že je to podané akosi bez výraznejšej snahy zásahu do emócii diváka .. ()