The Spider Within

• USA The Spider Within: A Spider-Verse Story
všetky plagáty
Krátkometrážny / Animovaný / Horor
USA, 2023, 7 min

Miles Morales zažije záchvat paniky, který ho donutí čelit projevům své úzkosti a zjistit, že požádat o pomoc může být stejně odvážný čin jako chránit své město před zlem. (KGBelik)

koty2201

Zaujímavý spôsob ako upozorniť na problémy mladých a že ak máš problém, nie si sám. Pekné posolstvo vo svete animovaného Spider-Mana. Dosť dobré navodenie creepy atmosféry cez umeleckú interpretáciu spánkovej paralýzy. A upozornenie na dnes často podceňovanú vec - nenakladajte si na seba príliš veľa vecí a naučte sa aj zrelaxovať. Dávajte si na to pozor, všetci. Nie je to sranda. ()

GavlaDan

Tak tohle mi vůbec nesedlo. Chápu, že úděl Spider-Mana není vůbec lehký, a že se s ním Miles musí nějak vypořádat, ale tahle ta až hororová jízda mi vůbec nepasuje k těm dvěma předešlým celovečerákům. Mám pocit, jako kdyby jediný účel tohoto kraťasu bylo nás šokovat a vystrašit, což se mi moc nelíbí. Ale na druhou stranu animace je úžasná. I když je o něco málo slabší než v těch filmech, tak pořád je to rozhodně silný nadprůměr. 4/10 ()

Mini_X

Sony s Milesem jen a pouze prosperuje, no a tenhle úžasně na animovaný krátkometráž to jen dokazuje. Nápad, že Miles má své osobní problémy, jako spider-man s kombinací s hororovými elementy zní naprosto úžasně. Animace nemusí mít detailní komentář, je prostě naprosto fenomenální! Hororové elementy byl nejen super a atmosférický, ale také nepříjemně realistické ukázání psychické únavy a vyčerpání. Zkrátka mužů jenom říct, že se jedná o jeden z nejlepších krátkometrážů, který musí vidět každý spider-man fanoušek a celkově fanoušek animace a animovaných příběhu, které umějí vystihnout ty nejlepší emoce. 10/10 ()

SOLOM.

Spider-Mana jsem sledoval kdysi hodně dávno jen coby animovaného „pavoučího“ hrdinu. Všechny ty hrané filmy jsem zcela minul bez povšimnutí. Jo jsem už na to asi sakra starý a celkově mě ty Marvelovské srágory nikdy extra nezaujaly. Takže jsem samozřejmě neviděl ani jeden z „celovečerních“ filmů o rasově korektním hrdinovi Milesovi, který lozí s botami i do postele a jehož fotřík rád sleduje hororové filmy. Tady se Sony společně s Marvelem hodlala odvázat v podobě animované jednohubky s „poselstvím“, která mě dokázala zaujmout hlavně po zvukové a hudební stránce. Ten zbytek nic extra zvláštního. Nechápu, nad čím se tady někteří rozplývají blahem… ()

VojtechAllen

Když vezmu v potaz že se jedná o velmi krátký počin, tak je to pecka. Za celou stopáž je to dost originálních nápadů, které nemají kolikrát celé filmy za celou svoji stopáž. Animace je taky pořád dobrá, ale o něco horší než v Across The Spider-verse (což dává smysl), a chemie postav tu pořád funguje jak má. Jediné mínus opravdu vidím v té stopáži, protože to tvůrcům nedovolí rozehrát něco lepšího. Celkově se ale jedná o dost povedenou záležitost která určitě stojí za to. 8/10 ()