Yann má strach z lietania predurčený takpovediac od narodenia. Na svet totiž prišiel kdesi nad Pacifikom a jeho matka na to doplatila životom. Od tej chvíle Yann nikdy nesedel v lietadle. A iba irónia osudu chcela, že Yann je dnes letový inštruktor na simulátore. A aj keď sú možnosti prekonania dávnej traumy pre Yanna neobmedzené, neexistuje nič, čo by Yanna prinútilo opäť si sadnúť do skutočného lietadla. Až do momentu, kedy nestretne Alice... (oficiálny text distribútora)

Aljak

Narozdiel od dvoch nasledujúcich filmov Rémiho Bezançona to nebolo až tak silno realistické, ale typický štýl podania príbehu bol aj v tomto prípade jasne v Rémiho réžii. Trochu mi prekážala tá absurdnosť vývoja deju a niektorých scén, no ako celok to bol veľmi príjemný a v podstate aj napínavý film. Tá letecká zápletka v podobe traumy a strachu tam zohrala veľkú rolu, no a potom samozrejme romantická zápletka s dilemou o tom kto je "tá pravá". Ale rozhodne to bol nadpriemerný film. Francúzi to proste v tomto žánri vedia a americká kinematografia môže len a len závidieť, pretože väčšina komédií z USA vyznieva dosť trápne a chýba im ten príjemný dôvtip. ()

easaque

-4* po delší době jsem viděl příjemnou romantickou komedii, která byla docela originální a potěšila mě. Tentokrát přišla z francouzských luhů a hájů a od režiséra, který má už pár slušných komedií na triku. Není nijak bláznivá a spíš baví svým příběhem, který není zase tak úplně předvídatelný. Sice žádné hvězdné herecké obsazení a provedení, ale dostačující a možná o to více to působilo přirozeněji. Za dobrý pocit si proto odnáší čtyři hvězdičky a můžu doporučit. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] … A zase nějaké to BLA BLA BLA nakonec kvůli zdejším novým nepochopitelným pravidlům pro recenze ... ()

Plangi

Nevím, zda to bylo mým momentálním rozpoložením nebo pozdní hodinou, popřípadě kombinací těchto dvou faktorů, ale mě to prostě moc nebavilo. Sám mám neskutečnou fóbii z létání, takže jsem to prožíval v tomto ohledu s hrdinou, který pouze kvůli té pravé nastoupí do letedla a odletí si pro ni. Než ale odletí, uplyne hodina a půl, ve které není ani moc míst k zasmání, ani jedinci chtiví romantiky si na své příliš nepřijdou. Pár režisérských vychytávek a dobré obsazení rolí to bohužel nespraví. Bezançonovi více sedí drama, jak předvedl o tři roky později v Le Premier Jour du Reste de ta Vie. ()

venison

Na francouzskou komedii velmi povedené - nikdo tam nepadá, neřve ani se tam neuráží, proto přidávám jednu *.. Hlavní hrdina mi moc sympatický nepřišel, ale všechno herecky vynahradila (tentokrát blonďatá) úžasná Marion Cotillard.. Celé se odehrává kolem letectví, ale krom trenažéru se ve filmu moc nelítá.. Jedná se především o milou romantickou komedii plnou paradoxů :-) Smíchy se neřežeš, ale celý film se usmíváš :-) ()

kajda.l

Příjemná francouzká komedie plná netuctového, konverzačního humoru, který tolik postrádám v současných amerických komediích - "Co s tím chlapem děláš, nedokáže říct dvě slova za sebou".."Moc toho nenamluvíme". Podpořená výbornými hereckými výkony všech a především zlatovlásky Alice (moje zbožňovaná Marion Cotillard - která jednoduše zahrát nepřirozeně, či dokonce špatně neumí). Prostě pohodový filmový zážitek, kterému do plnému počtu chybí jen málo, možná to, že jsem film viděl v dabingu, který byl ovšem celkem vydařený. 85% ()

• Na začátku filmu srovnává vypravěč díry v sýru Gruyere a letecké nehody (pravděpodobnost, že najdete v sýru díru skrz naskrz je stejně malá, jakože se stane letecké neštěstí), ale Gruyére žádné díry nemá, to Emmental je proslulý sýr s velkými dírami. (PogoJoe)