MickeyStuma

Poněkud podivný název přináší druhý detektivní příběh se soukromým detektivem čínského původu panem Wongem. Proč název zní „Záhada pana Wonga“, když se on naopak snaží záhadu rozluštit, ví snad jen samotní tvůrci. Každopádně tu máme případ pojednávající, jak se v detektivním žánru používá, záhadu jednoho domu. Během večírku je zavražděn muž a vrah musí být mezi hosty. A tak má detektiv Wong, který je přítomen, zase co dělat. Takže tu máme jeden velký dům a spoustu podezřelých. Zatímco předchozí příběh připomínal postup hodné Sherlocka Holmese, tento druhý pro změnu připomíná dalšího světoznámého detektiva a tím je Hercule Poirot. Po celou dobu sledujeme jeho detektivní počínání na jednom místě, a to až do odhalení pachatele, po kterém se dozvíme jeho dedukce a podrobnosti, které ho postupně přivedli na stopu. Většinou jsou to informace nové, takže divák zvyklí během sledování spolu s detektivem odhalovat možného vraha má tentokrát smůlu. Jak se říká, dobré detektivní příběhy mají řešení, které se při patřičné všímavosti dají odhadnout. No, tentokrát je to prostě jinak. Každopádně je opět příběh v detailech rafinovaný a tajemný zážitek ještě pořád přivést dovede. ()

liquido26

Po hodně dlouhé době jsem si zase pustil Borise Karloffa coby detektiva Pana Wonga. Záhada samotná je docela zajímavá, i když plno fakt se člověk dozví až úplně na konci, takže není šance odhadnout vraha v průběhu filmu (aspoň já jsem to teda tak měl, někdo je možná geniální a zvládne to :-)) No a samotný film je klasická ukecaná detektivka, která postrádá jakoukoliv akci a místama se dost vleče. ()

Flego

Počas večierka je zastrelený bohatý zberateľ drahokamov a následne zmizne jeho najväčšia trofej, hviezdny zafír. Prípad vyšetruje detektív Mr.Wong, ktorého zberateľ upozorňoval pred svojou smrťou, že je v nebezpečenstve... Druhý prípad vynikajúceho detektíva je svižne natočený a má zaujímavú zápletku. Boris Karloff je zamaskovaný k nepoznaniu, neznalý divák by ho ani nespoznal. Štvrté hodnotenie a druhá recenzia. ()