Parta smolařů je nezávisle produkovaný český animovaný seriál pro všechny, kteří si občas přijdou jako největší smolaři pod sluncem. Jde o slapstickový komediální animák, který kombinuje prvky tradiční animace s moderními technikami a přináší alternativní pohled na všem dobře známé situace. (MichalPesek)

Rychtecky

[Po zhlédnutí celé první série] Česká animace v posledních cca 20ti letech velmi stagnuje a zdá se, že téměř každé nové české animované dílo postrádá jednu klíčovou věc a tou je autenticita. Tohle není ten případ. Parta smolařů má přes svůj nezávislý původ estetiku průmyslového animáku, čemuž odpovídá kvalita animace, režie, hudby, dialogů i například konzistence šotů a podobných méně významných atributů, se kterými mívají podobné projekty často problém. Je to také jeden z mála představitelů české animované scény, kde realizace vtipů nevázne na špatném podání. 4/5* dávám jen vinou několika epizod, které se tolik nepovedly (Mistr Tance, Pozdě, Závod cti, Olžin učedník) a kvalitu seriálu lehce posouvají dolů - protože trpí právě v nějaké z výše zmíněných oblastí. Pokud dojde na druhou sérii, věřím, že budou tyto nedostatky odstraněny, protože v nejnovějších dílech se už nenachází. ()

J.CTORN

Na to že to dělali amatéři tak to vypadá skvěle, už z trailerů jsem se bál jak to dopadne ale je to fajn podívaná, dabing krásně sedí, animace je dobře old school a humor taky funguje. Je to taková fajn týdenní jednohubka ()

JosefTomas

Kluky ze Sewer Studiouz sleduju už nějaký ten pátek a po pár jejich zhodnocení animovaných seriálů jsem byl sám zvědavý, kdy se sami chytnou kormidla a nabídnou nám něco sami. Inu... Parta smolařů trpí v zásadě jen v jedné věci, ale bohužel v té nejzásadnější - v nepříliš zvládnutém scénáři. Ten na poměrně chudé stopáži 10 minut nejen nemůže rozvést adekvátní zápletku, ale bohužel svým obsahem a rozvržením obstojí možná maximálně jako hodně stručný sketch. Je sice hezké, že animace je na amatérské poměry hodně fajn a postavy jsou archetypálně i herecky přesně tak přestřelení, jak jen k jejich charakteru přísluší, ale pokud toho nejde využít k nějakému adekvátnímu příběhu, jde o promarněnou šanci. Jsem si však plně vědom, že produkční potíže musely být i zde, čas zřejmě tlačil na pilu vydání a už jen dát dohromady necelých 100 minut animace musel být nehorázný voser, včetně nahrávání dialogů a samotného psaní. Ale pořád jsem od Sewer party čekal trochu víc, protože upřímně, kdyby se na internetu tento seriál objevil v úplně identické podobě, v jaké je teď a nebyl zároveň tvořen jimi, vytknuli by mu kluci úplně to samé, co tu vytýkám já. Druhou sérii bych si ale klidně dal, protože základ tvůrců je dostatečně dobrý, aby to seroš ustál a pro příště bych se zaměřil nejen na kvalitu scénáře, který by díky animaci mohl být ještě víc přestřelený, ale nebál bych se ani té delší stopáže, která by dokázala plně rozvinout zápletku a zakrýt i některé chyby, jež jsou v té desetiminutové mnohem více nápadnější. ()

Gerwant_L2

Tenhle animák vytvořil týpek z Youtube kanálu Sewer studiouz, Mipe a jejich videa mě celkem dost baví  Animák je zatím super má dobrý dabing to nejvíc oceňuji  Jentak dál Mipe ()

• Práce na první sérii trvala pět let. (Vitox)
  • Pořad byl původně nabídnut dvěma vysílacím společnostem. Jedna z nich se s tvůrci neshodla na několika rozhodnutích a nakonec s nimi přestala komunikovat. Druhá projekt odmítla. Nakonec se tvůrci rozhodli seriál zveřejnit na YouTube. (Vitox)