Bob a Bobek

• Slovensko Bob a Bobek králiky z klobúka (viac)

Klobúk kúzelníka Pokustona nie je vôbec obyčajný klobúk. Bývajú v ňom totiž králiky Bob a Bobek. Bob je veľmi chytrý a usilovný, no ani zďaleka nie je taký šikovný a nápaditý ako Bobek. Obaja sa každé ráno vydávajú von z kúzelného klobúka, aby prežili komické dobrodružstvá a veselé príhody. (TV JOJ)

Recenzie používateľa sator k tomuto seriálu (24)

Na ulici (1979) (S01E01)

Bob a Bobek se učí zametat ulice ale zvrhne se to v bitku za to, kdo víc práší. Ale mistr pan Valnoha  jim pohrozí, jestli se to nezlepší, nebudou prémie. Projíme to za zmrzlinu, nebo začnem pařit? :-) ()

Na zahradě (1979) (S01E02)

Když ráno šlápnete na hrábě, naznačuje vám to že den zřejmě neproběhne úplně standardně. Ale je tu políčko, na něm zelí a o to je potřeba pečovat, když vám jej chtějí sežrat housenky, zavoláte si na pomoc ptáky a co zbyde naložíte. ()

S koloběžkou (1979) (S01E03)

Seš lenoch a zakrníš na těle i na duchu, zatímco já se vyvinu ve zdravého jedince, počkej na mě, taky se chci vyvinout :-) Pust to králíku, kdo je u tebe králík Bobane? Opuštěná koloběžka je velmi lákavý artefakt, ale v tlapkách králíků nevyzpytatelný až nebezpečný nástroj. Jen díky králičí flexibilitě a měkkým kožíškům vše dobře dopadne. ()

Truhláři (1979) (S01E04)

Bob se rozhodne že bude truhlařit a Bobek pomáhá seč může. Nejdříve společně postaví ptákům budku, její životnost však nemá dlouhého trvání. Postavit boudu psu je dobrý nápad, ale když si jej zapomenete změřit, může to spatně dopadnout. ()

U pumpy (1979) (S01E05)

Bob a Bobek ráno zjistí, že v prasátku nemají ani na snídani, nezbývá než se přihlásit na brigádu k benzinové pumpě. Práce jim jde dobře od ruky, než se objeví mezi automobilisty jeden nenechavý, který jim ukradne pokladničku. ()

Na bruslích (1979) (S01E06)

Že jste nikdy neviděli králíka na bruslích? To Bob s Bobkem také ne, a proto neodolají a jdou do toho. A protože jdou do všeho naplno, k večeru jsou rádi, že dovlečou své utahané tlapky ke klobouku. ()

Na stavbě (1979) (S01E07)

Stopnout si zrovna náklaďák, co jede na stavbu nebyl šťastný nápad, musí pracovat až se z nich kouří, jsou ale maličtí a moc jim to nejde. ()

Ve vzduchu (1979) (S01E08)

Bob a Bobek jsou ráno překvapeni deštěm a promoknou na kůži, než objeví deštník, který se ale nečekaně stává nástrojem k létání ale i padání. ()

Na útěku (1979) (S01E09)

Bob a Bobek se rozhodnou že budou světovými artisty a začnou trénovat žonglování. Jenže dva hladoví vagabundi nevidí světové artisty, ale králičí pečínku, a tak začíná boj o chlupatý život. ()

Na moři (1979) (S01E10)

Bob a Bobek se vydají k lidem pomoci jim zvelebovat obydlí, tím, že nabízí své služby jako natěrači. Jenže králičí mozečky fungují jinak než člověčí, a tak se lidem ne a ne zavděčit. ()

Ve škole sportu (1979) (S01E11)

Bob, jak je jeho zvykem po ránu, rozhýbává své králičí tělo, tentokrát si na to pořídil perový posilovač svalů, protože mu to ale moc nejde, a malý Bobek na to není o moc líp, přihlásí se společné do sportovní školy. ()

Na výletě (1979) (S01E12)

Jen oba králicí ráno otevřou oči, jezdí jednou auto za druhým kolem jejich bydliště, prý objížďka. Tak to raději rance za záda a šup někam na výlet do přírody, do ticha. Když se do ní konečně dostanou, všude jsou lidé kteří šíří hluk a není před nimi úniku. Bobe, Bobe, co jsem komu udělali, zvolá zklamaný Bobek. ()

Na koncertě (1979) (S01E13)

Bob odněkud přinese foukací harmoniku, ale než se na ní stačí naučit, spolkne ji, naštěstí herda do zad od Bobka, mu zachrání život. V jakési naivitě začátečníků si usmyslí, že se hudbou budou život, ale postupně je odmítají všude kde se dá, naštěstí jim dochází, že hrát si jen tak pro radost vůbec není málo. ()

Za rohem (1985) (S02E01)

Kluci ušatí dostali děsnou chuť na pistáciovou zmrzlinu, ale nemají ani korunu. Zkouší loupežnou taktiku jak si vydělat, podle muže za rohem, ale ta jim nejde. Nakonec si povzdechnou: "Nedá se nic dělat, zkusíme to s poctivou prací." ()

V ZOO (1985) (S02E02)

Bob a Bobek mají hlad, a protože se jim pracovat moc nechce, vymyslí si, že se budou ukazovat v zoologické zahradě, kde je i zdarma nakrmí. To jim ale moc neprochází, kdo by byl v ZOO zvědav na králíky. Když ale uteče lev, jsou v pravý čas na pravém místě a dostanou sladkou odměnu. ()

Stěhují (1985) (S02E03)

Hudební složka motivu šíleného klavíristy na zabití... Při ranní rozcvičce dostávají oba králicí nabídku vydělat si nějakou tu kačku od stěhováka, co jede kolem a neodolají. Když ale zjistí, že stěhují do pátého patra a výtah nejede, počáteční nadšení rychle vyprchává. ()

V restauraci (1985) (S02E04)

Bob a Bobek si ke snídani krásně prostřou stůl, ale zjistí že na něj nemají co dát k snědku. Vyjdou si tedy do města, poohlédnout se po možném výdělku. Samo nebe jim přihraje dvě volná místa v restauraci pro číšníka a kuchaře. Jenže dělejte dobře práci kterou jste nikdy nedělali. Pak přijde geniální nápad před restauraci umístí ceduli "Samoobslužná restaurace pro kutily", zabere to ale? ()

Hlídači v parku (1985) (S02E05)

Si myslí že jsme nějací králičí blbečci...:-):-):-) ()

Na letišti (1985) (S02E06)

Králicí se připletou na letiště, a při nakládání zavazadel Bobek uvízne na palubě letadla a odletí. Když hledá ukryt v jednom z kufrů, zjistí, že má falešné dno a v něm je plno peněz, odhalil pašeráka a možná jej čeká odměna a návrat domů. ()