Místo, za které stojí bojovat

• Francúzsko Une zone à défendre (viac)

Greg, policista u Agentury pro vnitřní bezpešnost, je vyslán, aby se pod falešnou identitou infiltroval do zóny určené k obraně. Tady se setkává s Myriam, ekologickou aktivistkou. Když ho po 18 měsících pošlou zpátky, najde tam Greg nejen Myriam, ale i jejich syna. Rozpolcený mezi svými profesními ambicemi a vzkvétající láskou musí Greg učinit rozhodnutí, které by mohlo všechno změnit. Čas běží a brzy vše zmizí. (Disney+)

KosiR_ksr

Svěží francouzská jednohubka. která mě v první polovině velmi příjemně vtáhla do děje a navnadila na to, kam se bude zápletka dál ubírat. Možná jsem měl potom až příliš velká očekávání, a tak mě směr, který film nabral, trochu zklamal. 60% ()

mira007

Mušketýrské duo Civil Khoudri jako policajt infiltrovaný mezi ekologické aktivisty a právě ta ekologická aktivistka. Francouzský film ze zajímavého prostředí, něco víc jako vztahovka než krimi drama, nicméně ikdyž to není špatný, na tři hvězdy to nedosáhlo. ()

FIAT 500

Tohle umí natočit jen Francouzi... Příběh viděný v různých podobách xkrát, poměrně předvídatelný, a přesto podaný tak civilním způsobem, že ho prostě stojí za to vidět. Možná to někdo bude mít jinak, ale já z obou hlavních herců cítil emoce, věřil jsem jim vlastně skoro všechno a parádně jsem si to s nimi užil... Zas a znova se u Une zone à défendre potvrzuje, že Francouzi prostě podobné příběhy umí, neuchylují se k prvoplánovým happyendům, přestože by to k nim snad chtělo sklouznout (a do jisté míry, možná, sklouzlo)... Francois Civil opět výborný, Lyna Khoudri taktéž skvělá - já jsem spokojen, takže za silné čtyři oriony a ideálně víc francouzského filmu na VOD platformách... ()

bourec

Sympatický obsazení, a docela funkční děj. Já osobně nejsem na jedný, ani na druhý straně. Takže sem bez předsudků sledoval příběh, a přál sem si , aby z tý šlamastyky vyvázli bez újmy. Sledovatelný bez problémů. 50%. ()

Arsenal83

Film z prostredia eko teroristov, ktorý sa ich snaží trocha ospravedlniť. Že otravujú život slušným ľuďom, vraj sú za tým aj dobré dôvody a že oni sú takí slobodomyseľní, ešte aj zmiešané lesbické páry tam majú, tak to je jasné, že pokrok, aj keď ničia nejaké elektrárne alebo stavebné projekty. Na druhej strane by som povedal, že film je drámou, ktorá je taká ľudská, iná svojím obsahom, je výborne herecky obsadená a prekvapujúca je tým, že je založená na skutočných udalostiach, kedy inflitrovaní fízli normálne naočkovali eko teroristky tak závažným spôsobom, že o deväť mesiacov sa narodil ďalší šíriteľ uhlíkovej stopy. To je ale dômyselná taktika! Určite film, ktorý má čo povedať, hoci som na trochu inej strane než pán režisér. ()

• Film bol inšpirovaný skutočnými príbehmi, ktoré sa stali v Anglicku a dostali sa do európskej tlače v roku 2011. Tie odhalili, že polícia dlhodobo podporovala misie infiltrátorov, ktorí sa zamiešali medzi eko aktivistov, pričom naozaj mnohí z nich mali s aktivistkami deti a potom jednoducho zmizli. (Arsenal83)
  • Prvý pôvodný francúzsky film od Disney+. (Arsenal83)
  • Točilo sa v Paríži, Essonne, Marseille, Normandii a Melune. Natáčanie filmu prebiehalo od 13. júna 2022 do 12. augusta 2022. (Arsenal83)