Bez lítosti

Česko, 2023, 6 h (Minutáž: 45 min)

Strhující dokumentární série přiblíží divákům, jaký je život za mřížemi těch nejhorších, tedy na doživotí odsouzených vrahů. V nápravných zařízeních v Česku pobývá necelých 20 tisíc lidí, 49 z nich si odpykává doživotní trest za obzvlášť závažné zločiny. Bez lítosti představí osm takových jedinců, jejichž činy se dostaly do popředí zájmu médií. V osmidílné dokumentární sérii diváci uvidí například případ Michelle Sudků – vražedkyně ze Smíchova, Juraje Kučeráka – vraha se sekerovým syndromem, Miloslava Širůčka – vraha své vlastní rodiny, a další. Bez lítosti divákům přinese výpovědi vrahů, kriminalistů, ale ukáže i policejní záběry z místa činu a fotografie, ze kterých opravdu mrazí. (prima+)

Draconian

Velice dobře zpracovaný dokumentární série o vrazích odsouzených zpravidla na doživotí či vyjímečné tresty. Člověk zná daná jména jen z novin a tady najednou ta jména vrahů dostávají tvář a osobnost. U některých byste si snad i na chvilku mysleli, že "nejsou" tak hrozní...ale jsou. Je nesmírně zajímavé slyšet je jak sami hovoř o tom co udělali v kontrastu s tím, jak o případech hovoří jejich vyšetřovatelé. ()

Sebule

Konečně nějaký zajímavý český dokument. Velice zajímavé, odpudivé a svým způsobem smutné, tolik nevinných lidí zabito... V dokumentu jsou výpovědi samotných vrahů a tím to je ještě lepší, je to autentické. Ale co se týče mínusů, tak mě v pár dílech zklamal zvuk, vrahům nešlo rozumět a titulky nebyly, takže člověk polovinu dílu nerozumí a to je za mě velký problém, který není vůbec těžké vyřešit. Jinak to je opravdu skvělé. Hodnocení: 8/10 ()

Lukes15

Dokument určitě zajímavý, atraktivní a po všech stránkách dobře udělaný. Ale tak nějak se to ve mně pere... Ačkoli z rozhovorů s tvůrkyní vyplívá, že hlavní aktéry neomilostňuje a snažili se tam dát co nejvíc promluv policistů, podle mého názoru se to úplně nepodařilo promítnout do samotného dokumentu. Sám jsem se přistihl, že občas s některými z nich začínám sympatizovat (aby to nebylo špatně pochopeno, určitě ne s jejich činy, ale spíš jsem si řekl něco ve stylu "to je celkem sympaťák", než mi došlo, co je to za člověka. A stalo se to asi u dvou z nich), což by se určitě stát nemělo. Považuju se za vyrovnaného člověka, takže nikoho zabíjet nepůjdu, ale co když se na tento dokument podívá nějaký maniak, který si řekne "život ve vězení není zas tak špatný a ještě můžu být slavný"... Ono na tom, že by se těmto lidem neměl dávat prostor něco bude... Takže nevím, nakonec dávám 4*. Kdybych se měl dívat pouze na kvalitu, dodržení žánru a podobné věci, tak je to za mě jasných 5*, ale když k tomu přidám ten kontext, tak se dostanu někam mezi 3* až 4*... Největší problém asi bude, že dokument zobrazuje vrahy až moc z lidské stránky a ten "opozitní" názor policistů byl až moc utlačený za osobním příběhem vraha. ()

Harakiri13

Dobře zpracovaná dokumentární série zaměřená na české kriminální případy z nedávné doby, které otřásly naší zemí. True crime mám rád a proto bylo zajímavé zjistit nová fakta o případech, vidět reálné rekonstrukce a hlavně slyšet jaký pohled na své činy nyní mají oni odsouzení.   8/10 ()

Warhorr

Vida, i taková odpadní stanice jako je Prima, si umí poradit se seriozní dokumentaristikou. Předkládá se nám zpověď těch nejhorších delikventů. Rozhodně nečekejte velké zaměření na samotné případy a vyšetřování. Ze začátku vždy jen rychlejší sled událostí a zbytek už je věnován samotným odsouzeným, kdy je vše vyřčeno z jejich úst ( asi takových 80% z každého dílu ). Trochu mi to tak připomíná sérii ''Já jsem vrah'' z Netflixu. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna