Double Blind

• USA Double Blind

Poté, co se experimentální zkouška léku zvrtne, se testované osoby setkají s děsivým vedlejším účinkem: pokud usnete, zemřete. V izolovaném zařízení je zachvátí panika, když se snaží uniknout a nějak zůstat vzhůru. (JasonCZ)

pornogrind

Pod vidinou peněz se skupina lidí přihlásí jako „pokusní králíci" na testování nového léku. Jsou izolovaní v uzavřeném prostoru. Lék však začne mít jisté nežádoucí účinky. Zpočátku je to nespavost což si začne postupně vybírat svou daň v podobě vidin, halucinací a paranoie. Po navyšování dávek léku sice přichází únava spolu s ní spánek ale taky zjištění toho, že kdo usne, zemře. Zní to možná zajímavě a i samotnej film se mi zpočátku zajímavě jevil ale nakonec sklouzl do takové té klasiky. Kdy se dá lehce odhadnout kdo přežije a jak to celý dopadne. Podívat se na to sice dá ale určitě nejde o film ke kterýmu bych se ještě někdy vracel. Lepší 2hvězdy ()

kingik

Když mladí lidé nemají na živobytí, za lukrativní odměnu jsou ochotni podstoupit testování experimentálního léku. V počtu sedmi lidí napochodují na kliniku, kde se vše zvrtne ve špatné a lék začne usmrcovat jednoho po druhém. Na řadu přijdou halucinace a pacient v žádném případě nesmí podlehnout spánku. Debutující režisér Ian Hunt Duffy nevládne ohromující režií, avšak dokáže být pádný, dovede filmu dát spád a v uzavřeném prostředí umí navodit nervozitu. Úmrtí se smrsknou nejčastěji na krvácení z nosu a očí a pěnu u úst, k vidění jsou i jiné skony, lépe i hůře natočené. Docela by se hodil i nějaký zásadní zvrat, třeba závěr byl na to vystavěný, tvůrcům to stačilo tak nějak objasnit, co chtěli, a film už nechtěli komplikovat. Kompenzací je, že žádná z postav nemá své přežití jisté. Hereckou partu vede Millie Brady, každý se snažil zaujmout, někdo se zdržel více, někomu to trvalo méně. Prostředí kliniky nabídlo poměrně solidní hororovou podívanou, co měla vyvážené ingredience, napětí i porci nápadů, aby divák zůstal v bdělém stavu. 8/10 ()

Omnibus

Bílé myšky tancují, v mozku krev se vaří, králící se radují, studie se daří. Deprivace spánková, halušky dle plánu, čichací sůl zbytečná, za chvíli jsme v Pánu.“ Pozor! Před užíváním Abexetine BRN14 čtěte příbalový leták! Miluju scénu, kdy pokusní králíci, šťastná zaječí pacička Alison a zpruzená ramlice Claire, zvědavě zírají přes OKÉNKO LABORATOŘE [][], na bílé myšky zavřené v klecích. Cha, tak kdo je tu vlastně za sklem? [] S pravidelným krmením a „střechou nad hlavou.“ Možná si holky měly víc všímat, např myší gillotiny, zapojit mozkovnu, dokud je ještě v cajku a ... prchat! [] Ony jen poslušně plazily jazýčky. Njn, 30 táců. Pro socky žijící „z ruky do huby“ pohádková suma. [][] Znepokojivé, sugestivní a až mrazivě reálné.  Irský výzkumný ústav Blackwood bych ocenil 4 hvězdičkami, nebýt kontaminovaného castingu. Zejména Claire vypadala, jako by na ní nejrůznější testy páchali už léta. Fuj. Ovšem šesticiferné odškodné v eurech, hmm... Nemáte někdo telefon na Dr. Ellen Burke? ()

Kudly4

Kdybych dopředu nevěděl zemi, ze které tenhle Horor přišel, tak jasně řeknu, že tohle mají na svědomí Francouzi. To jen tak bokem. Skvělý úvod, na nic se tu nečekalo a hned od prvních minut se nacházíme v izolovaném prostředí, kde testovaní pacienti, okamžitě hltají svoji první dávku, experimentálního léku. Ani na první úmrtí se nečeká dlouho. Jen škoda, že ty smrti jsou stále stejné, přitvrdil bych v atmosféře i v halucinacích. Při nalezení tajné místnosti, jsem si tak říkal, že to celé spadlo to těžkého průměru, naštěstí to ještě trochu zachránila spalovna a krvavý ubodání v závěru. Kdo by mohl přežít a jak to celé dopadne, není vůbec těžké odhadnout, hned na začátku. Každopádně, nakonec ale slušná podívaná, která i celkem rychle odsejpá. Jdu spát. (36. hodnocení) ()

Arsenal83

Najlepší je nápad, ale nie je dobre realizovaný. Trošičku atmosféry sa podarilo, ale žiadne desy, strašenie, hrozivé krviprelievanie nikdy nepríde, len zakalené halucinácie. Na horor málo, pretože dvojité zaslepenie môže mať aj hororovejšie prvky. Napríklad mnohí sa až tak dvojito zaslepili, že predtým volili Matoviča a teraz sú z nich progresívci. A to je u väčšiny nevyliečiteľná diagnóza. ()