I.S.S.

Na oběžné dráze mezinárodní vesmírné stanice ISS provádějí dvě posádky vědců výzkum zaměřený na zlepšení lidstva. Brzy se však mezinárodní napětí na Zemi nepředvídatelně vystupňuje. S pouze malým množstvím informací předávaných z řídicích středisek se oba týmy ocitají v situaci, kdy dostávají stejné rozkazy: převzít kontrolu nad stanicí za každou cenu... (mac000)

JASON_X

To bylo keců, že "my jsme vědci, my tady na politiku dlabeme...". Tůdle. Jakmile na Zemi začnou lítat rakety, i objektivní a povznesení vědci se náhle mění v roboty poslušné rozkazů, paranoiky, zbabělce, apod. Tedy nechci do toho tvůrcům kecat, ale kdyby matička Země měla z orbitu opravdu takovou barvu a záři jakou nám ukazovali, asi by už nemělo smysl žádné rozkazy plnit. A hlavně by nebyl nikdo, kdo by je vydával. Ale pohled to byl působivý, to zas jo. I celý film je vcelku pohledný a působivý, tedy na to, že jde o relativně levné a nenamachrované komorní béčko. Nebo že by ambice tvůrců sahaly přece jenom výš? Že by prostřednictvím postavy černé lesby mazaně usilovali o nominaci na Oscara? No páni... ()

erpe odpad!

Odpady moc nerozdávám, ale tady v tomto případě mě moje ztráta času tak naštvala, že musím. Ten námět se dal i lacino vytěžit mnohem víc... Eeeeeeh...nevím, co na to říct. Prostě je to kravina, nudná blbost s dějem, kterej by se dal shrnout do jedné věty rozvité. Dlouhé scény s nulovým dějem a dva setinové záblesky scén, který by mohly bejt zajímavý... No nic. Tohle si nechte, ani jste to nemuseli točit :-( ()

Chrustyn

Posádka vesmírné stanice se dostane do nepříjemné situace, když na Zemi propukne válka mezi USA a Ruskem a vzhledem k tomu, že je to stanice mezinárodní, začne to trochu vřít. A bohužel opravdu jen trochu. Ze slibného námětu se nepovedlo vytvořit nic dramaticky zajímavého nebo vizuálně atraktivního a vznikl amatérský projekt, který zamrzí o to víc, že z daného tématu mohl vzniknout opravdu dobrý film. Ale jak se povídalo v Cimrmanech" no, nemá talent" tak přesně to platí pro všechny zúčastněné. 30% ()

xxmurphyxx

Ach jaj...fajn nápad ešte dobrý film nerobí. USA vs Rusi na vesmírnej stanici, pokým dole na Zemi vypukla tretia svetová. Máme popiči nápad, solídnych hercov, fajn kulisy, viac menej dobre napísané, civilne pôsobiace dialógy, ktoré vedia dobre dokresliť charakter postáv a ukázať ich ľudský rozmer. Jediné, čo treba je to poriadne uchopiť a zrežírovať. Fail. Načo spraviť niečo dusné, klaustrofobické, vesmírny slow burn, kde človek s napätím sleduje, kto z koho, keď sa to dá odbiť nudným rutinérskym spôsobom s koncom jak poď ma jebať, kde sa navyše hovno dozvieme, kto, prečo, ako. Jednoducho na začiatku hovno viete a viete ho aj na konci. Jediné, čo sa dozvieme je na dnešnú dobu veľmi dôležitá informácia o sexuálnej orientácii našej čiernej kozmonautky a o tom, aký zadubený bigot je jej kolega za to, že nedokáže čítať ľudské myšlienky a nevie voľným okom odhadnúť, že ta čierna piča je lezba. ()

Omnibus

Myšky se tiše vznáší, bez tíže v bezčasí plují, lidé svůj strach špatně snáší, přítele nešanují.“ Historicky první film natočený podle skutečných událostí, které se ještě nestaly. Ale až skřetovi v Kremlu poteče do bot a on se rozhodne „nesmazatelně zapsat do dějin...“ Zatím však žijeme a tak koukáme na svět skrz OKÉNKO V KUPOLI: [][] Co můžeme pozorovat? [] Porušování 1. Gravitačního zákona Matta Kowalského: „Co jednou vesmír schvátí, scénář už nenavrátí.[] Zbytečnou cudnost kosmonautek. Jó, taková Ryan Stone, ta panečku uměla předvádět kosmoprádélko. [] Zemi aka Mars. Už ne modrá, ale rudá planeta. [] Ameriku a Rusko v prdeli a Číňany smějící se za bukem, byť pod zářícími listy. [][] Napětí v přístrojích i ve scénáři kolísá, souboje se zbraněmi „co dům dal“ jsou realistické a csfd pacienti vystřelení do vesmíru nervózně hejtují, místo aby si v pohodě zalevitovali. Mravní ponaučení z výchovné mise I.S.S. je jasné. Člověk člověku vlkem, i s apokalypsou za krkem. Njn. ()

• Film je venovaný kaskadérovi Christianovi J. Fletcherovi a herečke Evgenii Brik. V prípade Chrisa Fletchera, ktorý zomrel v marci 2021, šlo o jeho posledný projekt. Evgenija Brik bola pôvodne obsadená do role Weroniky Vetrovej (Masha Mashkova), no od projektu musela odstúpiť kvôli rakovine, ktorej napokon podľahla. (koba)
  • V decembri 2020 bol scenár Nicka Shafira zaradený na listinu najobľúbenejších nevyrobených scenárov roka. Už v januári 2021 sa ho ale v LD Entertainment chopili na spracovanie. (Arsenal83)
  • Film sa natáčal v Screen Gems Studios vo Wilmingtone v Severnej Karolíne od februára 2021. (Arsenal83)