Nashle v mém 19. životě

• Južná Kórea 이번 생도 잘 부탁해 (viac)
Južná Kórea, 2023, 12 h 25 min (Minutáž: 61–66 min)

Tahle holka se může donekonečna převtělovat. Její osmnáctý pokus ale skončí předčasně a devatenáctý život pak Ban Ji-eum stráví hledání dávné lásky z dětství. (Netflix)

ElleMcDee

Shin Hye-sun je prostě dokonalá. Na její role bych se mohla dívat zkrátka pořád. Jedna z nejtalentovanějších současných korejských hereček. O to víc mě mrzelo, že mezi ní a Ahn Bo-hyeonem nebylo moc chemie. Zkrátka tam "něco" chybělo. Mnohem uvěřitelnější mi v tomhle připadal vedlejší pár, který byl úžasně roztomilý. Seriál jako takový je jinak příjemná oddechovka a milé pohlazení po duši. Měla jsem však od něj asi trochu vyšší očekávání. Za seriál 3* a jednu navíc jen kvůli Hye-sun ()

Anglicankaaa

Hezké to bylo. Stopáž tak akorát, každý díl skončí v tom nejzajímavějším, takže divák je napnutý jak kšandy. Shin Hye-seon je skutečně výborná herečka, krásně se do své postavy vcítila a Ahn Bo-hyeon byl také skvělý. Bylo to zase něco jiného, takže člověk nevidí to samé po sto padesáté. Líbilo se mi to a dávám ☆☆☆☆☆. ()

bulinka

Za krásne scény, príbeh a herecké obsadenie dávam 5 hviezdiciek. Ahn Bo Hyun mi trochu prišiel neohrabane, ale to je asi tou postavou. Viac mi k nemu sedí trochu aktívnejší typ postavy. A tú ofinu by som mu hneď ostrihala. Pohľad na neho ma nútil premýšľať, či cez tie vlasy vidí a či mu to fakt nevadí :D. A rozhodne menej make-upu. Shin Hye-Seon je pre mňa neuveriteľná herečka. Neviem prečo, ale zas sa mi stalo, že som si myslela, že to bude somarina. A neskutočne prekvapila. Vedľajšie postavy mali ozaj pútavé a dramatické scény. V poslednej scéne som sa, ale hanbila aj ja za nich :D. Trošku dospeláckejší prístup som čakala. Napriek tomu by som rada videla Ahn Dong-Goo v seriály, kde by bol on hlavná postava. Dejová linka bola super. Flashbacky do minulých životov a spomínanie na minulosť ma držali v napätí. Myslím, že každý sa pri tomto seriály zamyslí, či existuje reinkarnácia, a aké by to bolo pamätať si minulé životy. Za mňa, rozhodne si nepamätať. ()

vavsek

Tenhle seriál mě přilákal jen díky svému názvu a byť jsem ateista, tak věřím v duše a to, že žijeme další a další životy. Seriál byl mým vstupem do k-drama a jsem za to rád, protože na něj budu dlouho a s hezkým pocitem vzpomínat a každý jiný seriál s ním srovnávat (i když bych neměl). Příběh je dost plynulý, nenudí, neuvadá, drží se stále stejné kvality. Hlavní hrdinka je chytrá, drzá, umí to s lidmi, ještě aby ne, když žije asi tisíc let. Příběh je krásný, chytlavý, bolavý a doplňuje ho naprosto boží soundtrack, kde písnička od Coldeho svým textem metaforicky zrcadlí příběh hlavní postavy. Shin Hye Seon je neuvěřitelná a hned jsem musel zkouknout i jiné seriály s ní, protože taková herečka, která role tak prožívá a zároveň divákovi předává všechny své pocity naprosto přesně, tak jak je její postava cítí je až neuvěřitelný. Seriál se typicky drží klasického kdrama romcom konceptu většinou dvou hlavních a dvou vedlejších postav, hlavního příběhu, který se skládá z lásky ústřední dvojice a vedlejšího příběhu, který to jako celek doplňuje. Díky vstupu do k-drama jsem zjistil, jak jsou korejci šikovní nejen jako herci, ale story telleři, vše spojené s produkcí a celkově jsou jejich díla dost propracovaný, proto pokud to někdo přece jen čte - nenechte se odradit jinou kulturou, jiným pro někoho možná divným vzhledem asijských herců a sem tam nějakých, jak bych to jen řekl - cringe, přeslazených scén? To je prostě takovej symbol korejských dramat, bez kterých se to neobejde a mně to vlastně vůbec nevadí. Bránou, za kterou se nachází k-drama svět vám opravdu doporučuji projít a poznat to. ()

sarulefilm

Krásná oddechovka s jemným melancholickým nádechem. Skvělé herecké obsazení, Shin Hye-Sun opravdu působí, jakoby si prožila několik životů. Díky tomu je tam řada vtipných momentů, kdy využívá svých talentů, co se naučila a taky je to ten typ suverénní hrdinky, která si jde přímo za svým. Zároveň je ale díky tomu i pár smutných chvil, kdy ví, že by se neměla příliš sbližovat s lidmi z předchozích životů, protože už zažila odcizení i smrt, ale přesto ji to k těmto lidem táhne. Ahn Bo-Hyun taky skvělý, on dokáže dobře výrazem zahrát trauma a smutek.  Z toho, co píšu se zdá, že je to hrozné drama, a ano, je tam několik vážných scén, ale i dost odlehčení a humoru. Bohužel, přestože jsou hlavní herci skvělí, neměli mezi sebou tak velkou chemii a spíš jsem sympatizovala s vedlejším párem. ()