Marinette Pichonová vždy toužila hrát fotbal na profesionální úrovni. Mělo to jen jeden háček - jako žena mohla o profesionálním fotbalu na světové úrovni jen snít. Její obrovský sportovní talent ji však nakonec dokázal vytrhnout z perspektivy života v rodině násilnického alkoholika a přivedl ji do americké profesionální ligy, kde se stala rekordní střelkyní, což jí vyneslo nominaci do francouzského národního týmu a status legendy ženského fotbalu. (Cinemax)

Drozdo57

Životný príbeh Mariette Pichon je vlhký sen každého filmára. Pretože normálne sa tvorcovia snažia vymyslieť takúto drámu a balancujú na hrane nereálnosti a pátosu. Marinette má môj hlboký obdiv ako sa dokázala z takých pomerov a situácie vypracovať tam, kde bola. Je smutné, že niekto tak talentovaný ako ona nemala možnosť to pretaviť v ešte lepšiu kariéru alebo tímový úspech v reprezentácii. Samotný film je slušný. Nie je skvelý, ale dá sa na neho pozerať. Veľkú zásluhu na tom má Garance Marillier v hlavnej úlohe, u ktorej sa evidentne museli veľmi snažiť aby nebola až príliš pekná, pretože, no... ...jednoducho si nájdite fotky skutočnej Marinette... Nakoniec bol priestor aj na nejaké dôležité témy, ale v kontexte filmu a spracovaním mi to nevadí. Silnejšie 3*. Dobrý film na normálny večer, kde pomáha aj príjemných 90 minút dĺžky. ()

*CARNIFEX*

Možno by to chcelo väčšiu poctu tejto bojovníčke za ženské, fodbalové práva. Ale zas na druhú stranu, nie je to žiadny Pelé, že? Ťažko to zasiahne diváka, ktorý nedokáže vnímať chlapov, naháňajúcich sa za mičudou, nie to ešte ženy. A pritom ženský futbal, brutálnym spôsobom napreduje. ()

BarryLyndon

Krásný malý svižný životopis o slavné francouzské fotbalistce. Nečekal jsem nic, dostal jsem super motivační zábavu na 90 minut. Strašný kontrast s českým uchcaným Zátopkem. Máme hodně slavných sportovců s pohnutými osudy, kéž bychom to i my uměli natočit takhle lehce a zábavně bez rochnění se v nedůležitých vedlejších linkách. Hodně doporučuji, je to na HBO i s českým dabingem. 7/10 ()

Martrix

Film o ženách, domácím násilí, tyranských otcích, lesbičanství a genderové nerovnosti, více či méně životopisný...natočený a napsaný ženou.... . Skoro se nechce věřit, že nejde o kalkul producentů, kteří rychle pochopili na jaké filmy dostanou dotace a kterému typu filmů se dostane automaticky více pozornosti na festivalech. A o který projeví zájem i většina VOD. No, proč ne. Marinette tedy není jen film o vzestupu a profesionalizaci ženského fotbalu ve Francii, ale hlavně o dívce, která se skrze výše popsané těžkosti prokousává k úspěchu. I přestože byla Marinette Pichonová velká hvězda, dozvídáme se, že ty největší boje se odehrávaly v jejím soukromí. Vlastně je s podivem, že se to vše podařilo nacpat do devadesátiminutového filmu. Takže je jasné, že se tvůrci nemohli pouštět do hloubky a spíš než vtahující, vytvořili příběh informativní a přes šťastný konec i obviňující. Za vyzdvihnutí stojí především výkon Garance Marillier a sluší se i teď zatleskat Marinette Pichonové. Její přïběh za zfilmování určitě stál. 65% ()